Salı, Mart 21, 2023

İÇME SULARIMIZDAKİ SAFLIK TÜKENİYOR

İçme suyu kalitesi elde edildiği kaynağın koşullarına ve uygulanan işlemlere göre bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Doğada mevcut tüm su kaynakları safsızlık içerir. Bu saf olmama durumu suyun bulunduğu bölgede bakteriyel nedenlere bağlı olarak değişebileceği gibi bazı durumlarda endüstriyel kirlenme sonucu da ortaya çıkabilmektedir. Su içinde bulunan bazı mineraller, suyun tadını, dolayısıyla tüketici tercihini ve suyun içilebilirlik kalitesini de değiştirmektedir.

Suyun renksiz kokusuz bir madde olması gerekir. İçilebilmeye müsait bir suyun renksiz, kokusuz ve olabildiğince saf olması gerektiği herkes tarafından bilinmektedir. Sudaki bulanıklık ise içerisindeki kimyasal artıklara, organik ve inorganik birtakım oluşumlara bağlıdır. Renk ve bulanıklık birbirinden farklı özelliklerdir. Su bulanık bir su ise bu durumda suyun süzülmesi, renginin ondan sonra incelenmesi gerekir. Renk, genellikle organik maddelerden gelir. Bunlar başlıca algler ve humuslardır. Suların renginin standart olarak ölçülmesini sağlayacak özel renk indeksleri ve çözeltileri geliştirilmiştir. Bu kriterler dışında kalan su tüketimi ise tehlike çanlarını çalmaktadır.

Eğer Suyunuz Kokuyorsa Kimyasallar Size Zarar Verebilir

Kokuya neden olan halojenler, sülfitler, amonyak, fenoller birçok hidrokarbonlar, doymamış organik bileşikler, katran ve katran yağları, deterjanlar ve pesti sitler tat ve koku yaratan kimyasal maddeler nedeniyle birçok hastalık yaşayabilirsiniz. Küresel ısınmanın kendini iyice gösterdiği bu yıllarda sıcak havaların da bu kirlenmeyi tetiklediği gibi bunun yanında endüstriyel atıkların tüm insanların sağlığını tehdit etmesi de güvence arama temelini kurmuştur. Klorlu serbest klorun, hidrokarbonlu petrol rafineleri artıkların, sülfürlü hidrojenin, balıklı yosunumsuların septik kirli su ve toprağımsı ıslak toprakların yarattığı kirliliğin sonuçlarından daha önceki yazılarımızda size bahsetmiştik.

header_homepure_enGündelik yaşamınızda tükettiğiniz sıvılardan farkına varmadan vücudunuza aldığınız zararlı bileşenler size birçok sağlık problemi oluşturmaktadır.  QNET Türkiye, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almaktadır. Sizlere sağlıklı bir yaşam sunmak adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren QNET Türkiye, HomePure teknolojisi ile içme suyunuzun en saf haline ulaşmasını sağlıyor. HomePure, su kalitesi NSF tarafından “Ürün kategorileri Onaylı “ bir ürün olarak, güvenilir bir su arıtma sistemidir. Bu bağlamda sadece QNET’te satışa sunulan HomePure,  tat/koku, klor, bulanıklık ve VOC (Uçucu Organik Bileşikler) azaltımı ile size ve sevdiklerinize sağlıklı gelecek hazırlar. 7 Aşamalı Filtreleme Sistemi (+ 7-in-1 Filter Cartridge )ile yalnızca QNET Türkiye internet satış mağazasında mevcut olan HomePure,  size ve ailenize gerçek anlamda mutluluk getirecektir.

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz