Cumartesi, Mart 25, 2023

SANA EN UYGUN ALLIK HANGİSİ?

Makyaj çantalarınızın vazgeçilmez bir parçası olan allık, cildimizi hem sağlıklı hem de canlı bir görünüme kavuşturmanın en kolay yoludur. Allık aynı zamanda pürüzsüz bir makyajın tamamlayıcısıdır.

Allık seçiminde dikkat etmemiz geren bazı konular vardır. İlk olarak allığın ten rengi ve cilt tipine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Örneğin yağlı bir cilde sahip kişiler kompakt ya da toz allık tercih etmeli, kuru cilde sahip olanlar ise daha çok kremsi yapılı allıklar kullanmalıdır. Bu şekilde doğru seçilmiş allıklar sayesinde yağlı ciltlerde parlamanın önüne geçilirken, kuru ciltlerinde nemli bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Kullanacağınız allık krem ya da toz halinde olsun allığı sürerken önce mutlaka geniş bir alana yayılmalıdır. Yanağınızda ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeye bir kat daha uygulayın. Bu bölgelerde allığı dışa doğru uygulamalısınız. Doğru şekilde uygulanan allık, yüzünüzde oldukça doğal bir görünüm yaratır.

Allık seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken konu; allığın cilt tonuna uygun olmasıdır. Açık tenler için mutlak pembe ve şeftali tonlu renkleri tercih etmeli, bronz ve kahverengi ışıltılı allıklar renklerinden kaçınılmalıdır. Buğday tenler için daha koyu şeftali ve bronz tonları tercih edilmelidir. Esmer tenliler için ise, turuncu ve toprak tonları hatta koyu kırmızı ve kahve tonları da tercih edilebilir.

“Allığınızı yüz tipinize göre sürün”

Yuvarlak bir yüzü sahip olanlar, allık sürerken fırçayı V çizecek şekilde uygulamalıdır. Bu şekilde yüzünüz daha uzun görünecektir. Dikdörtgen yüzler için elmacık kemiklerine belirgin şekilde uygulanmalıdır. En ideal yüz tipi olan oval yüzler için en çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulanmalıdır. Son olarak üçgen yüzler için elmacık kemiklerine uygulanan allık ile makyajınız ve ifadeniz de kusursuz görünecektir.

Yüz hatlarınızı belirlemeniz, vurucu ve etkileyici yüz açılarınızı belirginleştirmeniz ve sanki spor salonundan yeni çıkmış gibi canlı bir görüntü elde etmeniz için önerimiz Couleurs’un sıcak tonlarda, doğal görünümlü pudra allıkları olacaktır.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: 2016 MAKYAJ MODASINI YAKALA

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz