Salı, Mart 21, 2023

CİLT TEMİZLİĞİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Cildimiz gün boyu hava kirliliği, toz ve bakteriler tarafından saldırıya uğrar. Her gün düzenli temizleme ve cilt bakımı ile cildi bu saldırılara karşı koruma altına alabiliriz. Yağlı, donuk, kirli görünümü tersine çevirmenin tek yolu etkili bir temizliktir.

Cildimizi gün boyu maruz kaldığı tüm kir ve bakterilerden arındırmanın ilk koşulu; iyi bir temizleyici kullanmaktan geçer. Kullandığınız temizleyici cilt tipinize uygun olmalıdır. Cilt temizleyicinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri de temizleyicinizin PH seviyesidir. Physio Radiance Comfort Emulsion Cleanser, kremsi yapısı ile gözyaşlarına eşit bir pH’a sahiptir. Nemli cilde temas ettiğinde doğrudan emülsiyon haline gelir ve ciltte oluşan kir ve kalıntıları kolayca temizler. Cildinize, daima ihtiyaç duyduğu nemliliği vererek taze bir cilt dokusunun kalıcılığını sağlar. Cildiniz temiz, yumuşak ve taptaze bir görünüme kavuşur.
Etkili cilt temizliğinin bir diğer koşulu tonik kullanımıdır. Çünkü tonik, cildin hoş görünümünü bozan gözeneklerin kapanmasını sağlar, cilde ferahlık verir ve daha sonra süreceğiniz nemlendiricinin de etkisini artırır. Bu nedenle nemlendiricinizi kullanmadan önce mutlaka cildinize uygun bir tonik kullanmanız gerekmektedir. Physio Radiance Comfort Remineralising Toner Lotion, tamamen alkolsüz içeriğiyle her cilt türüne uygun olarak formüle edilmiştir. Remineralising Toner Lotion, cilde tazelik hissi vererek, cildin yeniden yapılanma sürecini hızlandırır ve gözenekleri derinlemesine temizler.

Serumlar, anti-aging özellikleriyle cilt bakımının en önemli tamamlayıcısıdır. Physio Radiance Extreme Anti-Oxidant Serum cildinizde oluşan problemleri kısa sürede çözerek yaşlanma belirtilerinin önüne geçer. Aynı zamanda krem kullanımından önce bir köprü vazifesi görerek, uygulanan kremin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar ve cildi nemlendirilmeye hazırlar.
Son olarak temizlenmiş cildinizi doğru bir nemlendirici eşliğinde ihtiyacı olan neme kavuşturarak cilt temizliğinizi başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Vücudun mükemmel kendi kendini düzenleme, yenileme ve onarma yeteneğini temel alan Physio Radiance vücudun fizyolojisi ve fizyolojik mekanizmalarla ilgili kapsamlı bir anlayışı esas alır. Physio Radiance ürünleri vücudun üzerinde genellikle yıkıcı etkileri olan suni ve kısa ömürlü telafi etkin maddelerini temel almak yerine cildin doğal olarak gençleşmesi için vücudun kendi işlevlerini kullanır.

Diğer yazılarımız için: MULTIVITAMIN EŞLİĞİNDE GÜN BOYU ZİNDE KALIN

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz