Pazartesi, Mart 27, 2023

DİŞ MACUNUNUZ NASIL OLMALI?

Bembeyaz ve ışıldayan dişlere sahip olmak herkesin arzusudur. Kimi dişler ışıl ışıl parlarken, kimi dişler ise birçok olumsuz sebepten dolayı kahverengi bir görünüme bürünür. Sigara içmek, sağlıksız beslenmek buna sebep olabildiği gibi yanlış teknikler de dişlerin sararmasına ve çürümesine neden olmaktadır.

Ağız ve diş sağlığının en önemli kriteri ise hijyendir. Sağlıklı ve bembeyaz dişlere kavuşmak için günde en az iki kere dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Diş temizliğine gereken hassasiyet gösterilirken, dikkat edilmesi gereken iki önemli unsur vardır. Bunlardan biri, ağız ve diş yapınıza uygun diş fırçası seçimiyken diğeri ise diş macunu seçimidir. Diş macunu seçerken diş yapısının yanı sıra macunun koruyucu ve beyazlatıcı özellikte olması tercih edilmelidir. Brille Premium’un özel formüle edilmiş yapısı ile dişlerinizde ihtiyaç duyduğunuz hijyene kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

“İdeal diş macunu seçerken nelere dikkat edilmeli?”

-Dişleriniz sıcak ya da soğuk içecek-yiyeceklere karşı çok hassas olabilir. Diş hassasiyetine sahip kişiler, hassas dişlere özel formüle edilmiş diş macunu tercih etmelidir. Remineralising Whitening Diş Macunu içeriğindeki hidroksiapatit, diş minesinin yapı taşlarından biridir, dişlerin hassasiyetini koruyarak doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki florit ve ksilitol sayesinde çürümeleri önlemeye yardımcı olur ve tüpü sürekli ilk halini koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

-Tüm dişlerde plak olarak adlandırılan bir bakteri bulunur. Eğer plak günlük fırçalamayla kolay temizlenmiyorsa katılaşır ve tartara dönüşür. Dişlerinizde tartar biriktiyse sorunlara neden olabilir. Diş macunu tercih edilirken mutlaka plak önleyici ve tartarla mücadele edici yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Brille Profesyonel Beyazlatıcı ve Remineralising Whitening, diş plağını yok ederek, tartar oluşumuna karşı koruyucu özellikte formüle edilmiştir.

-Daha beyaz dişlere kavuşmak isteyen kişiler beyazlatıcı özellikte diş macunu tercih etmelidirler. Brille Profesyonel Beyazlatıcı Diş Macunu, gümüş partikül teknolojisi ile ağzınızda temizlik ve tazelenmişlik hissi sağlar. Özel mikro-parlatıcılar sayesinde dişlerinizi parlatır ve gerçek beyazlığına kavuşmasını sağlar.

Diğer yazılarımız için: 7 MADDEDE SAĞLIKLI UYKU

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz