Pazartesi, Mart 27, 2023

CİLT TİPİNİZİ TANIYOR MUSUNUZ?

Cilt bakım ürünlerinizi seçmeden önce, mutlaka cilt tipinizi doğru tanımanız gerekmektedir. Physio Radiance Visage+ ve Physio Radiance Replenish Visage+ Jel doğru cilt bakım rutinleri ile ilgili en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır.  Her cilt tipine uygun özellikler taşıyan Physio Radiance ürünleri, vücudun üzerinde genellikle yıkıcı etkileri olan suni ve kısa ömürlü telafi etkin maddelerini temel almak yerine cildin doğal olarak gençleşmesi için vücudun kendi işlevlerini kullanır.

 

Yapısı açısından herkesin cildi benzerlikler gösterir ancak her cilt kendine özeldir. Genel kategoriler cilt tipini üç bölüme ayırır. Gelin bu cilt tiplerinin belirgin özelliklerini birlikte inceleyelim ve cilt tipinizi birlikte tanıyalım.

Normal ve karma cilt

Normal cilt düzgün ve yumuşaktır. Sağlıklı bir görünüme sahip olan bu cilt tipinin donuk bir parlaklığı vardı. Karma ciltte ise, yanaklar kuru ve daha çok alın, burun ve çene bölgeleri yağlıdır. Ancak bu durum normal ciltte de görülebildiği için, normal cilt sınıfına girer.

Yağlı cilt

Cilt yüzeyinde yoğun ve geniş gözenekler bulunur. Sivilcelenmeye çok yatkın olan bu cilt tipleri yıkama sonrası bile kısa süre sonra parladığı gözlemlenmektedir. Bu cilt tipine sahip olan kişiler cilt temizliğine çok dikkat etmelidirler. Physio Radiance Visage+ için mükemmel bir tamamlayıcı olarak tanımlanan Physio Radiance Replenish Visage+ Jel özellikle bu cilt tipine sahip kişiler için kurtarıcı niteliğindedir. Physio Radiance Visage+ ,  Radiance Replenish Visage+ Jel birlikte kullanıldığında cildi derinlemesine temizler.   Derinin alt tabakalarındaki fazla toksin ve yağ kalıntılarını çıkararak yüz gözeneklerini arındırır. Yüz dokusunu canlandırıp sıkılaştırırken, kan dolaşımının iyileşmesine de yardımcı olur.

 

Kuru cilt

Kuru ciltlerin en belirgin özelliği pullanmasıdır. Bu cilt tipine sahip kişilerin göz ve ağız çevresinde genç yaşlarda kırışıklıklar oluşabilmektedir. Galvanik teknoloji, radyo frekans ve kromoterapi olarak adlandırılan devrim niteliğindeki üç cilt tedavi teknolojisini birleştiren ilk yüz tedavi cihazlarından biri olan Physio Radiance Visage+; ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltarak yaşlanma belirtilerini geciktirmektedir. Ayrıca; yaşlılık lekelerini hafifletip, cilt dokusunu iyileştirirken yüz kaslarını da güçlendirmektedir.

Diğer yazılarımız için: CİLT TEMİZLİĞİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz