Perşembe, Mart 23, 2023

KÜÇÜK MUTFAKLAR İÇİN 10 PRATİK ÇÖZÜM

Küçük mekanları dekore etmek, yetenek ve pratiklik gerekir. Pratik çözümlerle küçük mekanlardan büyük faydalar sağlayabilirsiniz. Özelikle küçük mutfakların düzenli olması konusunda kararlılık göstermek gerekir.

Küçük  mutfakların dekorasyonu için birkaç fikir ve ipucunu sizler için derledik:

  1. Öncelikle küçük mutfaklarda daha rahat kullanım ve alan genişletmek için ilk yapmanız gereken şey mutfak kapınızı sökmek olabilir. Mutfak kapınızın yerine boncuk perde kullanarak alan genişletebilirsiniz.
  2. Elektrikli mutfak aletlerinizi ve beyaz eşyalarınızı mümkün olduğunca küçük seçerek mutfak tezgahınızın üstünde daha geniş bir alan kalmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Mutfağınızı daha büyük gösterecek illüzyonlar yaratın. Dolapların altındaki ışıklandırmalar, mümkün olduğunca büyük pencereler ve aynalar mutfağınızın olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olur.
  4. Sebze ve meyvelerinizi doğramak için kullandığınız kesme tahtalarını mümkün olduğunca büyük seçmeye özen gösterin. Böylece gerekli anlarda lavabo ve ocaklarınızı tezgah olarak kullanabilirsiniz.
  5. Mutfak tezgahlarınızın üstündeki kullanmadığınız tüm malzemeleri kaldırın. Böylece yemek yaparken daha geniş bir alanda çalışma imkanı bulabilirsiniz.
  6. Kuru bakliyatlarınızı, mutfakta yer kaplamaması için balkon ya da evinizin en uygun bölümünde muhafazalı bir dolapta, cam kavanozların içerisinde saklayın.
  7. Mutfak raflarınız ve dolaplarınız için mutlaka raf düzenleyici kullanın.
  8. Tavalar, baharatlar, kahve kupaları, bıçaklar ve servis takımları için tavan, duvar ve dolap kapakları ve kenarlarını kullanın.
  9. Yemeklerini mutfakta yemeyi tercih edenler masa ve sandalyeler de daha portatif, açılıp kapanabilen modelleri tercih etmelidirler.
  10. Küçük mutfaklara sahip olanlar için içme suyu olarak damacana tercih etmek kesinlikle yanlış bir tercihtir. Damacana mutfaklarınızda fazlaca yer tutacaktır. Küçük, modern ve işlevsel olarak tasarlanmış olan HomePure su arıtma cihazı modern ve küçük mutfaklar için mükemmel bir aygıttır. Tek yönlü paslanmaz çelik esnek borusu, su arıtma cihazınızı hareket ettirmeksizin daha geniş bir yarıçapta içme suyu sağlamanıza olanak sağlarken, bakteriler ya da tozun filtreye geri dönmesini de engeller.

Bu önerilerimizi dikkate alarak siz de hayatınızı kolaylaştırabilir ve mutfaklarınızda daha keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Diğer yazılarımız için: AIRPURE KULLANMANIN FAYDASI

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz