Pazartesi, Mart 27, 2023

DOĞRU PUDRA İLE KUSURSUZ GÖRÜNÜME KAVUŞUN

Pudra, kusursuz bir cilt görünümü sağlarken, gün boyu makyajın taze ve canlı kalmasını sağlar. Aynı zamanda küçük hilelerle ciltteki kusur, kırışıklık ve gözaltı torbalarını gizlemek adına mucizevi bir etki gösterir. Ancak pudranın tüm bu etkilerinden faydalanabilmek için öncelikle pudra seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

“Pudra seçerken dikkat edilmesi gerekenler”

Pudranın etkilerinden en iyi şekilde faydalanabilmek için, öncelikle cilt tonuna en uygun pudra seçilmelidir. Pudra kullanımında en iyi sonucu, cilt tonuyla aynı tonda olan bir pudra kullanarak sağlayabilirsiniz.

Pudra seçerken cilt tipinin de önemi unutulmamalıdır. Örneğin, yağlı cilt tipine sahip bir kişi, cildinin bir ton açığı olan bir pudra tercih etmelidir. Çünkü, yağlı ciltte kullanılan pudra, ciltteki yağ ile birleştiğinde koyu bir görünüm oluşturabilir. Bu sebeple pudra seçiminde cilt tipine de dikkat edilmelidir. Cilde uygun bir pudra kullanımı sayesinde, cilt parlamasının da önüne geçilebilir.

Kuru bir cilde sahip olanlar ise, pudra kullanımı sonrasında ciltte kabuk kabuk ya da topak bir görünüm oluşturmamak için, pudra kullanımından önce mutlaka nemlendirici kullanmalıdır. Nemini kaybetmiş bir cilt yüzeyi pürüzlü bir yapıya sahip olacağından dolayı, pudranın kusursuz bir görünüm sağlamasının önüne geçecektir.

Pudra kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı, pudrayı yüzün her bölümüne eşit bir şekilde uygulamaktır. Yüzde donuk bir ifade oluşturmamak için pudranın ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir.

Karma cilt yapısına sahip kişiler,  bazen ciltlerine uygun tondaki bir pudra bulmakta zorlanabilir. Bu durumda transparan bir pudra kullanılması uygun olabilir.

Pudra, pürüzsüz bir cilt görünümü yaratmasının yanı sıra, makyaj hileleri için de önemli bir materyaldir. Burun küçültme ya da belirgin elmacık kemikleri için doğru pudra ve doğru teknikler kullanılmalıdır.

Makyajla daha küçük görünümde bir burun elde etmek isteyenler; cilt rengine uygun kullanılan bir kapatıcı sonrasında, cildin iki ton koyusu bir pudra ile burnun yanlarından çizgi çizilmelidir. Bu çizgiye doğal bir hat izlenimi verilebilmesi için kaşlarda birleştirilmelidir. Ardından bir aydınlatıcı yardımıyla çizgi şeklinde sürülen pudra yumuşatılarak doğal bir görünüme kavuşturulmalıdır. Bu işlem sonrasında burnunuz daha ince ve küçük bir görünüm kazanacaktır.

 

Diğer yazılarımız için: KIŞ RENKLERİNE AYAK UYDURUN

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz