Pazartesi, Mart 27, 2023

VÜCUT TİPİNİZE UYGUN GİYİNMEK İÇİN İPUÇLARI

İyi giyinmenin ilk ve en önemli şartı vücut tipinizi tanımanız ve ona göre giyinmenizdir. Moda ne olursa olsun vitrinde gördüğünüz her kıyafet sizde beklenen etkiyi vermeyebilir. Bunun sebebi sizin kötü bir vücuda sahip olmanız değil, seçiminizin size uygun olmamasıdır.

Bu tarz stil hatalarına düşmemeniz için vücudunuza uygun stil önerilerini sizler için derledik.

                                                           Armut Tipi Vücut

Türk kadınlarında en sık rastlanan vücut tipi olan armut tipi vücut yapısında, alt beden üst bedenden daha geniştir. Armut vücut tipine sahip olan kadınların üst bedenleri ince, kalça ve basenleri daha geniştir. Bu vücut tipine sahip kadınların özellikle renk seçimine dikkat etmeleri gerekmektedir. Renk tercihi yaparken, dikkat kalça ve basenlerden uzak tutulmalıdır. Vücudun alt kısmı için koyu tonlar tercih edilmeli, renkli ve hareketli bir üst seçimiyle dikkatler üst bedene çekilmelidir. Elbise ve etek seçiminde de aşağı doğru bollaşan modeller tercih edilmelidir. Pantolon tercihleri mutlaka yüksel belden yana olmalıdır.

Elma Tipi Vücut

Elma vücut tipi, üst bedenin alt bedenden daha geniş olduğu bir vücut tipidir. Genellikle sporcularda rastlanan bu vücut tipine sahip olan kadınlar kat kat giyinmemeye özen göstermelidir. Dikkatlerin boyun ve bacaklara çekilmesi gerekir. Üst giysilerde çok renkli ve karışık desenli tercihlerden uzak durulmalıdır. Vücudu saran ve kısa giysiler bu vücut tipine uygun değildir. Tunik gibi bol ve basenlere kadar inen giysiler bu vücut tipi için adeta bir kurtarıcıdır. Pantolon tercihinde dar parçadan kesinlikle uzak durulmalı, boru ya da bol paça pantolonlar tercih edilmelidir.

Kum Saati Tipi Vücut

Alt bedenle üst bedenin orantılı ve ince belli vücut tipidir. Bu vücut tipinin en avantajlı yönü kilo alındığında bile vücut orantısının bozulmamasıdır. Bu vücut tipi için ince belli ve kıvrımları vurgulayacak ve dekolte üst giysiler çok doğru bir tercih olacaktır. Pantolon tercihlerini ise gönül rahatlığıyla düşük bel pantolondan yana kullanabilirler.

Dörtgen Vücut Tipi

Bel kavisinin olmadığı bu vücut tipinde; renkli elbiseler, A kesim etek modelleri ve uzun gömlekler tercih edilmelidir. Ayrıca bele oturan üst giysiler kemerle desteklenerek bel bölgesine dikkat çekilmelidir. Bu vücut tipinin en büyük avantajı pantolon seçimi konusunda kısıtlamaları olmamasıdır. Her tip pantolon sizin için doğru tercih olacaktır.

Diğer yazılarımız için: 6 MADDEDE YAŞLANMAYI ERTELEYİN

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz