Cumartesi, Mart 25, 2023

HAVANIZI GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARDAN KORUYUN

İnsan vücudu gün boyunca 20.000 litre hava tüketmektedir. Bu sebeple soluduğumuz havanın doğal ve temiz olması çok önemlidir. İnce toz taneleri insan sağlığına tahmin ettiğinizden çok daha zarar vermektedir.  Toz taneleri havada uçuştukça soluduğumuz havanın kalitesini düşmekte ve birçok sağlık sorununa sebep olmaktadır.

Oturduğumuz odaların ve çalışma odalarının havası çabuk kirlenir. Nefes alıp verdikçe, bu kapalı yerlerin hava kalitesi düşer. Oksijen azalır. Odalarda yanan ısınma araçları da içerdeki havanın bozulmasına sebep olur. Bu odaların sık sık hava arıtmasına ihtiyacı vardır. Aksi halde, kirli hava temizlenmez ve başımız ağrır. Hava kirliliği bu şekilde hayat kalitesini oldukça düşürür.

Bir diğer tehlike ise tozun içinde bulunan akarlardır. Mite adı da verilen akarlar gözle görülmez, ancak mikroskop altında tespit edilebilir, 0.1 – 0.5 mm çapında küçük canlılardır. İnsanların dökülen deri hücreleri, saç, kıl, kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler. Her evde bulunan ev tozu akarlarının en yoğun olarak üredikleri yerler insanların yatakları yastık, yorgan, halılar kumaş kaplı mobilyalardır. Bir gram ev tozu içinde yaklaşık olarak 19.000 akar bulunur.

Ev tozu alerjisi; akar alerjisi, mite alerjisi diye de bilinir. Toplumun %9’unda ev tozu akarlarına karşı duyarlılık olduğu saptanmıştır. Akarlar solunum yolu ile alındığında ya da deriye temas ettiğinde akar alerjisi olan insanlarda astım, alerjik nezle ve egzama belirtilerine rastlanır ya da var olan bulguların artmasına neden olur.

Neyse ki, iç mekan hava kalitesi üzerinde sandığınızdan daha fazla kontrole sahipsiniz. Evinizde ki tozlardan AirPuere ile kurtulun ve sağlıklı bir nefes alın. ABD Çevre Koruma Temsilciliği’ne göre, iç mekandaki havada dışarıdaki havaya göre 5 kata kadar fazla kirletici olabilir. Ailenizin sağlığını korumak için, bir hava arıtıcısı kaçınılmazdır. AirPure temiz ve ayrıca enerji verilmiş güvenli havayı size sunarak, partikül kirliliğinin %99,97’sini gidermek için en son yenilikçi teknolojiyi kullanır.

Diğer yazılarımız için: AIRPURE KULLANMANIN FAYDASI

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz