Cuma, Haziran 2, 2023

Network Marketing Yolculuğunuzda Negatif İnsanlarla Nasıl Anlaşırsınız?

Yeni bir işe başlamayı kafaya koyduğunuzda hayatınızda olan bazı insanların cesaretinizi kırmak istemesi kadar kalp acıtıcı bir durum daha yoktur. Sizin girişiminize şüpheyle yaklaşan kişiler eşiniz, ebeveynleriniz, kardeşleriniz ve hatta çok yakın arkadaşlarınız da olabilir.

Cesaret kırıcı davranışlara karşı yapabileceğiniz tek şey inandıklarınızdan vazgeçmeden yola devam etmektir. Yanınızda sevdiğiniz olmadan çıktığınız yolda belki yalnız başınıza ilerleyeceksiniz. Fakat kendine ve yaptıklarına inancı sonsuz olan kişileri hayat öyle bir noktaya getirir ki, o insanlar yola yalnız çıktığını bile unutur. Dünyadaki birçok başarılı ve ünlü insanın önceleri ağır eleştirilere maruz kaldıkları, reddedildikleri tarihte tanık olunan gerçeklikler olmuştur.

Eğer negatif durumlarla veya insanlarla karşılaşıyorsanız, aşağıda sizi cesaretlendirecek ve yol gösterecek üç ana maddeyi bulabilirsiniz.

#1: Tutkunuzun Peşinden Gidin

Dünyada birçok insan yaptığı işi sevmeden hayatına devam etmektedir. Kendinize şu soruyu sorun: “Gerçekten bu mutsuz insan istatistiğindeki bir rakam olmayı istiyor muyum?”

Eğer tutkuyla yola çıktığınız bir durum varsa, arkadaşlarınızın ve ailenizin bu konuda ne kadar ciddi olduğunuzu anlamasını sağlayın. Alacağınız eleştiriler karşılığında hayallerinizi gerçekleştirmek için bu yolda olduğunuzu belirtip onları pozitif bir rol oynamaları için davet ederek desteklerinin hayatınızdaki önemini belirtin. Bununla birlikte hayatınızı diğer insanların şekillendirmesine son verin.

#2: Destek Görmeme Nedeninin Değişim Korkusu Olduğunu Unutmayın

Sevdiğiniz insanların size destek olmaması sıklıkla görünen bir durumdur. Bunun nedeni değişimden korkuları olabilmektedir. Yıllardır onların hayatlarındaki rolünüzün değişeceğinden korkabilirler.

Bunu aşmanın en iyi yolu, onlarla açık ve dürüst şekilde niyetinizle ilgili konuşmanızdır. Onların network marketing yolculuğunuzu anlamaları ve kabul etmeleri için bu konuşmayı yapmanız önem taşımaktadır.

#3: Tartışmayın, Sabırlı Olun

Eğer yüksek maaşlı işinizi bırakıp, kariyerinizle tamamen farklı bir alana yöneliyorsanız sevdiklerinizin endişelenmesi normaldir ama seçimleriniz nedeniyle sizi adil olmayacak şekilde yargılamalarına izin vermeyin.

Tartışmayın, sadece amacınıza ulaşarak doğru yolda olduğunuzu kanıtlayın. Değişimler sırasında bazıları sizin bakış açınızı anlar, bazıları ise reddeder. Tartışmalara girmeniz, onları daha da agresif yapar. 2. Maddeyi hatırlayın, insanlar bilinmezden korkarlar.

Eğer sevdikleriniz inatçı olursa, ne kadar enerji harcarsanız harcayın, onların düşüncelerini çok kısa sürede değiştiremezsiniz. Bunun yerine onların anlayacağı dilde hayallerinizi anlatın ve iş ile ilgili görüşlerinizle birlikte kararlarınızın sorumluluğunun kendinize ait olduğunu bildirin.

Son olarak, tüm enerjinizi yeni işinizdeki başarınıza saklayın. Zaferleriniz sizin yerinize konuşacaktır.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: Tony Robbins ve Network Marketing

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz