Cumartesi, Mart 25, 2023

Hayır Lafından Bıktınız Mı: İtirazlarla Mücadele için İpuçları

Network marketing sektöründe “hayır teşekkürler” sözünü duymak günlük olarak gerçekleşen bir şeydir. Bunun illa ki kötü bir şey olması gerekmiyor; aslında, çoğu zaman reddetme ile yüz yüze gelmiyorsanız, yeterince networking yapamadığınız anlamına gelebilir. Bu konuyla ilgili sizin için derlediğimiz yararlı ipuçlarını aşağıdaki şekilde paylaşmak istiyoruz.

“Hayır” ın arkasındaki NEDENİ dinleyin

Birisi itiraz ettiğinde yorum yapma, tartışma veya gözlerinizi kaçırma dürtülerinize karşı koyun. Bunun yerine, reddetme nedenlerini dinleyin. Bunu bildikten onra, bir yanıt düşünmeye başlayabilirsiniz. Sağduyu: eğer birisinin neden “hayır” dediğini bilmiyorsanız, onları “evet”demeye nasıl ikna edebilirsiniz?

Onlarla empati kurun

Kendinizi onların yerine koyun ve onların bakış açılarından durumu değerlendirin. Endüstriye karşı olumsuz bir izlenime sahip mi? Kendi işlerini yürütmede güven eksikliği mi var? Yoksa sadece ilgisiz mi?

Bilgi ile hazırlanın

Bir network marketing anlayışı, birisine doğru bilgileri vererek düzeltilebilir. Vaiz veya saldırgan bir tutum sergilememeye çalışın. Bir müşteri, iyi bir network oluşturma becerisine sahip olmadığından endişe ediyorsa, burası sizin iyi rehberlik sunmak üzere dahil olacağınız yerdir. Eğer birisi gerçekten ilgilenmiyorsa, takımınız için uygun bir üye olmayabilir.

Genel itirazlar ve bunlara nasıl tepki verilir

Ne kadar para *kazanıyorsun*?
En iyi gelir elde eden kişiler şunu söylüyor: “Bu, ne kadar para kazandığım değil, ne kadar kazanabilme kapasitem olduğu ile alakalı.”

Bu bir numara mı? Hayır. Muhtemel adayınızın odağını toparlamanız için iyi bir sebep var – adayınız henüz nerede olursa olsun çalışmaya istekli herhangi birinin önemli bir gelir elde etme potansiyeline sahip olduğu meşru bir network marketing firmasında olmanın güzelliğini bilmiyor. Başarıları kendi kısıtlamaları ile sınırlıdır, başkasının değil; işte bu, kendi iş dünyasında olmanın güzelliğidir. Bu sadece tepedeki insanların para kazandığı bir saadet zinciri değildir.

Not: Fırsat meşruysa, şirketin net kazanç feragati olacaktır. Sonuçta, kazanma potansiyeli işi yapan kişinin elindedir.

Ödeyemiyorum!
Fırsat mantıklıysa, başlangıç ​​maliyetiniz az ya da QNET durumunda olduğu gibi ücretsizdir. QNET Bağımsız Temsilcisi olarak kaydolmak için kayıt ücreti yoktur.

Konuştuğunuz kişinin düzenli bir “sabah 9 akşam 5″ işte çalışıyor olması muhtemeldir. Şimdi onların “neden” sorusunu belirlemek için iyi bir zaman. Çoğu durumda “NEDEN” daha fazla para kazanmakla, yani rüyalarındaki bir evi almak, çocuklarına yüksek öğrenim sağlamak, emeklilik için para kazanmakla ilgilidir. Onlara “NEDEN” sorusunu bir daha sorun.

Satış yöntemini sevmiyorum / bilmiyorum

Çok azımız doğuştan satış elemanlarıdır. Bu, adayınıza, şirketin ve kendi ekibinizin sağladığı eğitim ve destekten bahsetmek için doğru bir zamandır. Hiçbir meşru doğrudan satış şirketi, temsilcilerini uygun bir destek sistemi olmadan bırakmaz.

Ancak saadet zincirleri yasadışı!
Evet, öyleler. Ve QNET’in bir temsilcisi olarak, meşru bir doğrudan satış işini tanıtıyorsunuz. Onlara meşru bir doğrudan satış işi ile bir MLM (Multi Level Pazarlama) aldatmacası arasındaki farkları açıklayın (İpucu: sahte şirketler, yeni üyelerin işe alımına odaklanırken gerçek işletmeler ürün satışları için üyelerini ödüllendirir).

Bu itirazın en iyi yollarından biri, pazarlama pazarının, yeni ekonominin talep gören işletmeleriyle olan benzerliğini ortaya koymaktır.

Esas olan kavgaya tutuşmamaktır. Yalvarmayın ya da savunma yapmayın. Bu, çaresiz kalmanıza neden olur. Gerçekten inanılmaz bir fırsatınız varsa (ve QNET ile gerçekten var!), o zaman siz daha güçlü bir konumdasınız. Bu aday olmasa da değerini anlayabilecek bir başkası size katılır. Kendinizi adayın yerine koyun ve birinin sizi bir iş fırsatı için katılmaya davet edip edemeyeceğini hayal edin, katılır mıydınız?

Verileri, rakamları ve üçüncü taraf onaylarını kullanarak şirketinizi tanıtmayı unutmayın (merkez ofisi, sponsorluklar, sertifikalar, ödüller, ortaklıklar, medyada çıkan haberler).

En önemli şey sadece hazırlıklı olmak. Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Alışılmış itirazları ele almakta ne kadar rahat iseniz, zamanla kendinizi o kadar rahat hissedeceksiniz ve onlarla daha emin bir şekilde başa çıkacaksınız.

Diğer Yazılarımız İçin: Neden QNET

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz