Cumartesi, Mart 25, 2023

Network Lideri Donna’nın Sektör İle İlgili Görüşleri

Şu an hangi işe sahip olduğunuz, profesyonel olarak hangi seviyede olduğunuz önemli değil. Başarıya ulaşmak için anahtar değerler bulunmaktadır. Çok çalışmak ile sizi yükseklere çıkaracak değerlerdir bunlar. Network Lideri Donna Imson-Lecaroz iş etiğinin öneminin network marketing sektörüne etkisinden bahsetti.

Biz İyi İş Etiği Benimle Başlar Sözüyle QNETPROyu tanıtmaya önem veriyoruz. Bunu siz nasıl tanıtır ve vaat ederdiniz?

Öncelikle, iş etiği gibi başka bir şey daha yoktur. Eğer etiğe önem veriyorsam, sadece iş hayatında değil, hayatımın her evresinde buna önem veririrm. Doğru değil mi? Değerlere sahip olmak kolaydır. Fakat bu değerler herhangi bir durumla karşılaştığınızda sizin davranışlarınız olarak açığa çıkar. Daha hızlı para gelmesi için söz vermeye eğilimliyim diyelim, etik anlayışınız bu konuda sizi frenler. Sonuçlara odaklanmanızı sağlar. Benim iyi ünüm değerlere önem vermemle günden güne gelişir ve paranın satın alamayacağı bir hale gelir.

Tüm sektörün ününü etkileyen, Networkerların yaptığı büyük hata nedir?

Sektörü yanlış tanıtmanın yanı sıra, potansiyel iş ortaklarınızdan “evet” cevabı almanızın da önüne set çeker. Doğrusu, iş henüz başlıyor. İnsanların hata yapması kolaydır. Network marketing herhangi birinin yapabileceği kadar kolaydır ama herkes başarılı olamaz. Network marketing sektöründe sürekli öğrenme, ilişkileri geliştirme gibi faktörler ise bu işin en zor iş olduğunun düşünülmesine de neden olur.

Siz bu işi network marketing sektörüne girerek yapmaya karar verdiğinizde çevrenizde özellikle aileniz, yakın arkadaşlarınız gibi size desteklemeyen insanların olması çok kalp kırıcı. Bu gibi durumlarla başa çıkmak için neler yapabiliriz?

Reddedilmek her zaman olabilir. Fakat sorun reddedilmek değil, reddedildikten sonra yaptıklarınla ilgilidir. Samimiyetle şunu söyleyebilirim ki, bu işe başladığımda reddedilmek benim en büyük korkumdu. İnsanlara bundan bahsetmedim fakat bu benim satış yapmamama ve para kazanamama neden oldu. Şimdi, “hayır” cevabı aldığımda yeni bir deneyim kazanıp daha iyi bir iş insanı oluyorum. Açıkçası herkesin “evet” demesine ihtiyacın yok, sadece biraz iletişimde olman sana yardımcı olacaktır.

İlk reddedilmenizi anlatır mısınız?

İlk başladığımda on kişilik bir listem vardı ve hepsi bana “hayır” dedi! 11. kişi olarak da kendim bu işi kabul etmeyerek “hayır” diyebilirdim kolayca. Ama çok ihtiyacım vardı. Bu, beni insanlar “hayır” deseler de ileriye götüren, zorlayan güç oldu. Ürününüze inanmak zorundasınız, onlar da inanmalı tabii…

Network marketing çok çalışmak demektir ama bunun yanında eğlencelidir. Bu işte ne gibi eğlenceler bizi bekliyor, biraz bahsedebilir misiniz?

Çok yorucu olsa da eğlenceli. Bu işte 20 yılımı geride bıraktım ve düşünüyorum da çok da eğlenceliymiş. Eğer utangaç olarak kenara çekilseydim, sevdiğim insanlardan öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve fırsatları esirgemiş olacaktım.

Network marketing hakkında en sevdiğiniz şey nedir?

Network marketing herhangi bir iş gibi değildir, sonuçlarımı artırıyorum çünkü bu işi tek başıma yapmıyorum. Diğer insanların da başarılı olmalarına yardımcı oluyorum. İşimiz profesyonel ilişkilere dayanıyor ve buna çok değer veriyorum.

Başarınız, ilişkilerinizi güçlendiremenize dayanmaktadır. Takımımda güçlü ilişkiler olursa işimiz de güçlü olur ve uyumlu olarak çalışabiliriz. Şeffaf da olmanız gerekir. İşinizdeki şansı bu şekilde artırabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız İçin: QNET – Doğrudan Satış İle Kadınları Güçlendiriyor

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz