Pazartesi, Mart 27, 2023

QNET İle Doğrudan Satış Yolculuğunuza Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Muhtemelen, birisi size ürünlerimizden ve hizmetlerimizden ve de iş fırsatımızdan bahsettikten sonra QNET hakkında bilgi edinmek için kendinizi bu sitede buldunuz. Veya kısa bir süre önce Bağımsız Temsilci olarak kayıt oldunuz ve ardından ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsunuz.

Her iki durumda da, bu işte yeni olan insanların en çok sordukları sorular şunlar: Bu sorulara cevap vermeye ve sizlere sürdürülebilir ve başarılı bir iş kurmanıza yardımcı olacak bazı tavsiyelerde bulunmaya çalışıyoruz.

  1. Satış Deneyimi Gerekli mi?

İşletme veya satış geçmişiniz yok mu? Telaşa gerek yok. Önemli olan girişimci bir ruhtur. Başarılı olmak, insanları sevmek ve ürüne inanmak önemlidir.

Sevdiğiniz bir ürün veya hizmeti bulun. Sattığınız şeye dair güçlü bir inancınız olmadan, bunu başkalarına pazarlayamazsınız. QNET’in en başarılı temsilcilerinden bazıları satış veya işletme geçmişine sahip değildi. Fakat QNET ürünlerini kullanmaya başlayıp gelirlerini yeni iş fırsatı ile desteklemenin faydalarını gördüklerinde sahip oldukları muazzam potansiyeli fark ettiler. Bu onların tutkularını tetikledi ve onları başarıya götürdü.

  1. Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Gerçekten size kalmış. Diğer herhangi bir iş gibi çalışmanız gerekir. Bir gecede hiçbir şey değişmez. Biraz zaman verip, sabırlı olup, şirketin ve uplinelarınızın verdiği eğitimi takip ederseniz başarılı olursunuz. Sonuç, tamamen gösterdiğiniz çabaya bağlıdır.

İşinizi kurmak ve nihayetinde önemli miktarda para kazandıracak sağlam bir temel oluşturmak için belirli bir süre günde 12 saat çalışmaya karar verebilirsiniz. Veya, “Sadece asıl işimle birlikte yarı zaman çalışmak ve ailemle iyi bir tatile çıkmak adına için yeterli para kazanmak istiyorum” diyebilirsiniz.

Esnek bir fırsat.

  1. En Erken Ne Zaman Para Kazanmaya Başlayabilirsiniz?

Bu, iş dünyasındaki her yeni gelenin sorduğu önemli bir sorudur. Ve cevap bir önceki soru ile ilgilidir. Doğrudan satışlar, bir şantiyede ter dökmek kadar zor değildir, ancak önemli çaba gerektirir ve kesinlikle kolay ve hızlı yoldan zengin olmanızı sağlamaz.

Rahat bir yaşam sürebilirsiniz, ancak sonuçlar yalnızca çabalarınız ile paralel olacaktır. QNET’te ve Doğrudan Satış sektöründe önemli miktarda para kazanmadan önce amaçlarını gerçekleştirmek için yıllarını harcayan büyük liderler bulunuyor. Aynı zamanda, ilk haftadan para kazanmaya başladığını iddia ederek herkesi kandıran çürük elmalar da var. Bu bizi sonraki noktaya götürüyor. Kendinizi bilgi ile donatın.

  1. Sektör ve Şirket Hakkında Bilgi Edinin

Sektör, büyüme modeli ve başarılı ürün kategorilerinin trendleri hakkında okuyabildiğiniz her şeyi okuyun. Bu bilgi, Dünya Doğrudan Satış Birlikleri Federasyonu gibi sektör sitelerinde çevrimiçi olarak kolayca bulunabilir.

Şirketin broşürünü, web sitesini, ürün portföyünü, pazarlama materyallerini okuyun ve her şeyin nasıl yürüdüğünü tam olarak anlamak için ilkeler ve prosedürler belgesini gözden geçirin. Bilgi güçtür. Girdiğiniz işi bilmiyorsanız, bu işin potansiyelini hiçbir zaman tam olarak kullanamazsınız.

  1. Reddedilmeye Hazır Olun

Kabul edelim. Doğrudan satış en iyi anlaşılan işlerden biri değil. Medyada doğrudan satış konusunda yanlış varsayımlara dayanan birçok yanıltıcı rapor bulunması da önemli bir etken. Bu, sektör açısından bir algı problemi yaratıyor.

Doğrudan satışı hiç duymamış ya da bu konuda olumsuz bir görüşe sahip olan potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için işinizin niteliğini açıklamak, tekrar açıklamak ve bir o kadar da sıkı çalışmak istemeniz gerekir. Burada yaptığınız tüm araştırma ve okumalar faydalı olacaktır.

Her durumda, konuyu gündeme getirirken size olumlu tepki vermeyen insanlara hazır olmalısınız. Ürüne ve şirkete karşı tam bir inanca ve gördüklerinizi görebilen aynı fikirde insanlar bulma yeteneğine sahip olmak önemlidir.

Diğer Yazılarımız İçin: Yanlış Temsili Önlemek İçin 5 QNET Kuralı

spot_img
Related news

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz