Perşembe, Mart 23, 2023

Doğrudan Satış Sektöründeki Başarılı Liderlerin Sırları

Liderlik terimi, doğrudan satış sektöründe başarılı profesyonellerden bahsederken sıklıkla kullanılır. Bu işte başarılı olmayı isteyenler, lider olarak gördükleri kişileri örnek alır. Doğru liderlerin, doğrudan satışa istekli girişimcilerin yolculuğunu şekillendirmesinde muazzam bir etkisi vardır.

Doğrudan satışta liderlik ne demektir? Bu meslekteki hiçbir lider, sadece doğuştan lider olduğu için bu konuma gelmedi. Liderlik bir yetenek değil, zayıf yönler üzerinde yıllarca tutarlı çalışmalar yapılarak ve güçlü yönlerin geliştirildiği bir disiplindir. Liderlik etkidir ve kendinizi yönetene kadar kimseyi yönetmeyi öğrenemezsiniz.

Dünyanın dört bir yanından QNET işindeki en üst düzey liderlerden bazılarıyla konuştuk ve lider olmak için neler gerektiğini anlamaya çalıştık. Ortak cevap: – Kendinize yatırım yapın. Sahip olduğunuz en değerli varlık sizsiniz. Doğru yatırımları yapmanız koşuluyla, istediğiniz her şey olabilirsiniz.

Bulgularımızı üç temel özelliğe indirgedik.

Her Gün Okuyun

hergün oku

Tüm büyük liderlerin tek bir ortak noktası vardır: Okumaya karşı çok isteklilerdir. Bir lider olmak için okuma alışkanlıklarınızı geliştirmeniz gerekir. Okumaya odaklanmakta sorun yaşıyorsanız, sesli kitapları dinleyin. Önderlik etmek isteyenler için, okumak güzel ya da lüks bir şey değildir; okumak, başarılı liderlerin başarıları için kritik olarak gördüğü bir alışkanlıktır. Okuma, bilgi edinmenin en etkili yollarından biridir.

Okuma size bakış açısı kazandırır ve iletişim yeteneğinizi güçlendirir. Başarılı bir iş sahibi olabilmek için insanlarla iletişim kurma becerisi çok önemlidir.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 2015’te yeni yıl hedeflerini belirlerken bunu en iyi şekilde açıkladı — 2015’te kendime koyduğum hedef, her hafta yeni bir kitap okuyarak farklı kültürler, inançlar, tarihler ve teknolojiler üzerine yoğunlaşmaktır.”

Etrafınızı Liderlerle Çevreleyin

QNET

Bir liderin yetkinliğini ve güvenini belirlemenin bir yolu, çevresindeki insanlara bakmaktır. İyi liderler kendilerini iyi insanlarla çevrelerken, BÜYÜK liderler kendilerini olduğundan daha iyi insanlarla çevrelemektedirler. Etrafınızı, sahip olmak istediğiniz liderlik becerilerine sahip insanlarla çevreleyin. Düşüncenize, hareketlerinize ve etki alanınıza meydan okuyabilecek insanlar.

Biz onları şekillendirdiğimiz kadar insanlar da bizi şekillendirir. Liderler, kendilerinin yetenek ve özelliklerini sergileyen insanlar tarafından şekillendirilmesini sağlarlar. Zamanınızı beraber geçirdiğiniz insanlara benzersiniz, bu yüzden olmak istediğiniz insanlarla daha fazla vakit geçirin.

“Kendinizi yalnızca sizi daha yükseğe çıkaracak insanlarla çevreleyin.” – Oprah Winfrey

Diğerlerini Hazırlayın

Doğrudan satış işi, insan odaklı bir iştir. Bu insanları hazırlamakla alakalıdır. Bir lider olarak, sürekli motivasyon, ilham, eğitim, destek ve rehberlik sağlamalısınız. Bu meslekteki liderlik, günlük bir örnektir. Bu, bir konum değildir. Sürekli bir süreçtir. En büyük ödül, başkalarına kendilerine inanmalarını sağlamaya yönelik harcadıkları zaman ve onları rüyalarının ötesine geçebilme potansiyelidir.

Liderler, takipçiler değil, başka liderler yaratır. Bir lider olarak yaptığınız tek şey ekibinizden sizi tanıtmasını istemekse, bir takipçi kitlesi yaratmakta başarılı olup insanları geliştirmekte başarısız olduğunu söylemek zorundayız. Liderler, zamanlarını diğer liderleri inşa etmeye odaklar.

Diğer Yazılarımız İçin: QNET İle Doğrudan Satış Yolculuğunuza Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

spot_img
Related news

1 Yorum

  1. […] Girişimcilikte kararlı olarak başarıyı yakalamış liderlerin başarı sırlarını okumak için tıklayın. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz