Perşembe, Mart 23, 2023

QNET Pro Sohbetleri: Network Lideri Ranjit Singh, Tutamayacağınız Söz Verirseniz, İşinize Zarar Verirsiniz

Network Marketingi nasıl tanımlarsınız? Network Marketing sizin için nedir?

Network marketing, en sade olarak doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle olmaktır. Bir kişiyle çalışmak, bir düğümle çalışmak gibidir. Tüm değerleri, nitelikleri, eğitimi, bilgi ve anlayışı çalışacağınız kişiye aşılarsınız. Bireyi inşa edersiniz ve sonunda bir network oluşturmaya başlarsınız.

Network marketing etik iş deneyimlerini kapsar. Bunu nasıl duyurur ve anlatırsınız?

Herhangi bir şey hakkında konuşurken etik, sadece yanında olan bir şey değil, merkezinde olması gereken bir unsurdur. Sizin sunumunuzu doğru olarak yapmanız kendi markanızın iyi değer taşımasına yardımcı olur. Sunumu profesyonelce yapın, çünkü bu, profesyonel bir sektör. Temeliniz iyiyse, yaptıklarınızla ilgili etik değerleriniz yüksekse büyük bir kule inşa etmeniz kaçınılmaz.

En çok tekrarlanan ve sektörün adına kötü yönde etki eden hata nedir?

Daha çok kişisel olarak tutulamayacak sözleri vermeler nedeniyle problem yaşanmaktadır. Tutulamayacak sözler vermek, sınırı aşmak anlamına gelir.

İyi ve doğru niyetin önemi ile ilgili düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Bazen açgözlülük, bireyi geride bırakır. Hemen zengin olayım, herkesi de buna inandırayım demek, açgözlülükten kaynaklanır. Sonunda bu kişiler, kendilerini de yok eder, diğerlerini de.

Ben, etik davranan insanları görmeyi seviyorum. Kısa vadeli yerine, uzun vadeli düşünüp, güvenilir bir gelecek kuranlar bu tarz insanlardır. Her şeyden önce sürdürülebilir, uzun soluklu bir vizyona sahip olmanız gerekiyor.

Kısa vadeli hızlı iş hiçkimseye yardımcı olmaz. Bu tarz iş yapanları desteklemiyoruz.

Eğitimin bu iş için bir araç olarak ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsunuz?

Herhangi diğer sektörler gibi, birisini işe alırken eğitime ihtiyacı olduğunu bilirsiniz. Bir polis eğitimden sonra bu mesleğe sahip olur. Bir hemşire de eğitimden sonra mesleğini yapar. Diğer türlü beklenmedik sonuçlarla karşılaşılmaz kaçınılmazdır. Benzer şekilde bir makine ile çalışmak istiyorsak onun da eğitimi alırız. Aksi halde makineyi kullanmayı bilmemek kolunuzu parçalayabilir. Bu sektörde, eğitim çok cesaretlendirici bir unsurdur. Neden? Bizim sektörümüzde kendinizi profesyonelce ve etik olarak sunmanız gerekmektedir. Değerleriniz yüksek olmalıdır. Hızlı bir kazanç için bu sektöre girmenin yanlış olduğunun bilincinde olmanız gerekir. Zaman harcamanın, sadece öğretmek değil, aynı zamanda insanların hayatına katkıda bulunmak için de bu sektörde olduğunuzu bilmeniz gerekir. Bu, sadece para demek değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk çalışmalarına da katılıp sosyal bilincinizi yükseltmeniz demektir. Desteklemek demek, insanların hayatlarına da olumlu katkıda bulunmak demektir. O yüzden eğitim önemli. Aslında eğitim, harika başarılara açılan kapıdır.

Diğer Yazılarımız İçin: Network Liderleri Reddedilmeyle Nasıl Başa Çıktı?

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz