Perşembe, Mart 23, 2023

DÜKKAN AÇMADAN GİRİŞİMCİ OLDUM

Dijitalleşme, ticarete de yön vermeye başladı. Artık sabit maaşlı, sabah-akşam çalışmak yerine daha esnek çalışma koşullarıyla girişimci olmayı tercih edenlerin sayısı arttı. Ömer Gökhan Sefi de bu isimlerden biri… Sabit maaşlı çalışırken, büyük bir borcun altına girerek ticarete atılan Sefi, bu girişiminde dolandırılarak iflas etti. Yaşadığı bu sıkıntılı süreçte, sabit bir gelirle bu sıkıntıları aşamayacağını anlayarak, doğrudan satış sektöründe sermayesiz girişimci olmaya karar verdi. 4 yıldır da sektörde tecrübe kazanan Sefi, şu an arzu ettiği hayatı yaşıyor…

Sabit maaşlı bir işte çalışan Ömer Gökhan Sefi, pek çok kişi gibi ticaret için ağır bir borç yükünün altına girerek hayatını zor bir dönemece soktu. Sefi, “Bankalardan kredi çektim. İçimde hep girişimcilik vardı, hayvancılık sektörüne girdim ve dolandırıldım. Her ay maaşımın 2,5 katı kadar kredi taksidi ödemek zorundaydım. Ödeyemediğim için ikinci iş olarak bir mekanın kasasına baktım. Fakat yine de borç batağından kurtulamadım. Bankalar ve avukatlar beni her gün arıyordu. Bu süreçte evime ve maaşıma haciz geldi. Evlenmek istiyordum ama bu kadar büyük bir borç batağının içinde sevdiğim kızın ailesinin karşısına çıkıp, kızınızla evlenmek istiyorum diyemiyordum” dedi.

Sefi, bankalarla boğuşurken iş yerinden bir arkadaşının doğrudan satış sektöründe girişimci olması için teklifte bulunduğunu ama daha önce dolandırılarak kaybettiği maddi varlığından dolayı ön yargılı davrandığını belirterek şunları söyledi: “Çok güvendiğim bir arkadaşımdı. Ama yine de girişimci olmak beni ürküttü. Fakat esnek çalışma koşulları, dükkan açmadan, yatırım yapmadan, ürün üretmek ve marka oluşturmak gibi prosedürlerle uğraşmadan bir işi yapmak beni cezbetti ve QNET Ailesi’ne katıldım” dedi.

Amaç sadece para kazanmak değil!

“QNET, ticaret yapmamızı kolaylaştırıyor.Size ürünü, markayı, lojistiği ve diğer tüm bileşenleri sağlıyor; bize ise sadece işimizi yapmak kalıyor.” diyen bağımsız temsilci (girişimci) Ömer Gökhan Sefi, “Amaç sadece para kazanmak değil. Evet şu anda rahat bir hayatım var, sevdiğim insanla hayatımı birleştirdim. Para önemli ama asıl önemli olan benim gibi her şeyin tükendiğini düşündüğün bir zamanda karşına çıkan fırsatları iyi değerlendirmek, parayla satın alamayacağın dostluklar edinmek ve başkalarına yardım etmek, onlara omuz vermek.” diyor.

Gökhan Sefi’nin başarı hikayesini izlemek isterseniz buyurun videomuza:

Diğer Yazılarımız İçin: Ömer Gökhan Sefi

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz