Cumartesi, Mart 25, 2023

Hayatınızı İyi Yönde Değiştirmek İstiyorsanız, İşte Bunu Yapacağınız Basit Bir Yol!

Daha iyi bir hayat mı istiyorsunuz? Dünyayı gezmek belki… Gerçekte hayat standardınız, kazancınızla doğru orantılıdır.

Sadece bunun hakkında düşünün. Yaşadığınız evi, tatil için gittiğiniz yerleri, yediklerinizi, ailenizle ve çocuklarınızla geçirdiğiniz zamanı… Bunların hepsi gelirinize bağlı olarak değişen şeyler.

Kendinize şu soruları sorun:

  • Şu an her zaman yapmak istediğiniz şey mi yapıyorsunuz?
  • Aileniz ve sevdiklerinizle yeterince zaman geçiriyor musunuz?
  • Canınızın istediği yerlere tatil için gidebiliyor musunuz?
  • Her güne heyecanla ve istekle mi başlıyorsunuz?
  • Aylık giderlerinizi karşılamaya yetecek parayı kazanıyor musunuz, ya da kenara da para koyabiliyor musunuz?
  • Kendinize yeterince inanıp, bir şeyi düşündüğünüzde hiç duraklamadan “ben bunu yapabilirim” diyor musunuz?
  • Şu an yaptığınız iş içinizdeki yeteneği çıkarmanızı sağlıyor mu?
  • Şu anki hayatınızda gerçekten mutlu musunuz?

Sanırım, şu an itibariyle cevabı biliyorsunuz. Eğer tüm sorulara olumlu yanıt verdiyseniz, bu harika bir şey ve sizin adınıza çok mutlu olduk.

Eğer tüm sorulara olumsuz yanıt verdiyseniz, belki bazı değişiklikler yapma vaktiniz gelmiştir. Aynı şeyleri tekrar tekrar yaparak hayatınızı değiştiremezsiniz. Sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp farklı bir sonuç beklemek çılgınlıktır.

Belki para mutluluk satın almaz ama finansal ve zaman özgürlüğü mutlulukla yakından ilgilidir. Özgür hissettiğinizde daha kolay mutlu hissedersiniz.

Peki, Hayatınızı İyi Yönde Nasıl Değiştireceksiniz?

Bu soru genelde daha fazla çalışarak şeklinde yanıtlanır. Fakat, günde sadece 24 saatimiz var ve zamanımızı satıyoruz. Bu zamanı başkası için satarsanız, kazançlarınız limitli olur. Bununla birlikte, günde kaç saat çalışabilirsiniz? 16? 18? Ailenizle ve sevdiğini şeyleri yaparak ne zaman vakit geçirebileceksiniz?

Hayatınızı İyi Yönde Değiştirmek İçin Başka Ne Yapabilirsiniz?

Açıkçası, kendi işinizi kurarak başlayabilirsiniz. Kendi kendinizin patron olup esnek saatlerde çalışarak bağımsız olursunuz. Harika değil mi? Günde 10 – 14 saat çalışsanız da, haftanın 7 günü de çalışsanız, tamamen başkası için çalışmış olmuyorsunuz. Kendinize sorumluluğunuz oluyor.

Geleneksel işte insanlar belli bir miktar harcayarak girişimci olur. Bir yer kiralamanız, ofis ya da mağazanızın dekorasyonunu yapmanız, ürünleri satın alıp, paketleme, satış, pazarlama, kargo, lojistik, muhasebe, kiralama gibi birçok ilgileneceğiniz konuların olması gerekmektedir. Zamanınızın çoğunu para kazandıracak aktiviteler, müşteri bulmak, birlikte çalışacağınız iş partnerleri bulmak yerine yönetimsel konular üzerine harcarsınız.

Geleneksel işlerde size rehberlik edecek kimse yoktur, tamamen deneyimle bir şeyler yaparsınız ve sizin gibi de birçok girişimci vardır. Onlarla rekabet edersiniz. Tüm bunların sonunda 10 işletmeden 7’si ilk 3 senede başarısız olur.

Şimdi, ben yeni bir işe başlamak kötü mü diyorum? Hayır! Fakar herkes de yetenekli, güvenli ve bol paralı değil.

Peki, Hayatınızı Nasıl İyi Yönde Değiştirmek İçin Ne Yapmalısınız?

Çok çalışabilir ya da akıllıca çalışabilirsiniz. Daha iyi bir yol var! Daha fazla insanı network marketing sektörüne yönelten.

Bu şöyle çalışıyor: Siz, kurulmuş bir şirketle çalışıyorsunuz. Araştırma ve geliştirme, üretim, depolama, altyapı, muhasebe, pazarlama, ofis yönetim altyapısı ve devamı bu kurulu şirket tarafından karşılanıyor. Böylece size para kazandıran aktivitelere, müşteri ve iş partneri bulmak için zaman kalıyor. Kendi işinize başlar gibi, kendi kendinizin patronusunuz. Kendi kendinizin takvimini oluşturabilirsiniz. Kiminle, nerede çalışacağınıza kendiniz karar verirsiniz. Ne kadar para istiyorsanız o kadar çok çalışırsınız.

QNET, birlikte çalışabileceğiniz, girişimcileri güçlendiren ve destekleyen güvenilir ve uluslararası bir firmadır.

Diğer Yazılarımız İçin: Dükkan Açmadan Girişimci Oldum

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz