Salı, Mart 21, 2023

BİR AİLE GELENEĞİNİN RUHU

1871 yılında, küçük bir kasaba olan Pforzheim veya Goldstadt (Altın Şehri) Almanya’nın mücevher ve saat endüstrisinin merkezi olma yolunda mütevazi adımlar atmaya yeni başlamışken, Mayer ailesi bir dükkan açtı ve kalıplar üretip satmaya başladı.

Bu bağımsız, aile şirketi ilerleyen zamanlarda hatıra amaçlı madeni para basmaya başladı ve kısa zaman içinde tüm dünyaca tanınmaya başladı.

19. Yüzyıl’ın gelişiyle beraber, kaliteli cep saatlerinin kabartmalı ve oyma kapakları saat kullanıcıları ve meraklıları tarafından koleksiyon amaçlı olarak aranmaya başladığı zaman, Mayer ailesi bu alanda da oldukça başarılı üretimler gerçekleştirdi.

Büyük büyükbaba Mayer, saat kapaklarını oyma ve kabartmayı kendine hobi haline getirmiş ve bu ilgisi daha sonra firma sahibinin arzu ve tutkusu haline gelmişti. Bu stil Bernhard H. Mayer saatlerinin temellerini atmıştır.

Zaman ilerledikçe Mayer, ürettiği saatler ile anılmaya başladı. Firma sahibi aile, İsviçre’de bir saat fabrikası alma niyetlerini belirttikten çok kısa süre sonra, Bernhard H. Mayer’in İsviçre saatleri üretimi ile kısa zamanda dünya çapında itibara sahip oldu.

140 senedir süren aralıksız üretim ve 5 nesillik endüstri varlığıyla Mayer; benzeri başkasında olmayan bir asırdan fazla bilgi birikimi, tecrübe ve yeteneklerini kullanarak numizmatik ürünler, takı ve saat yapımı sanatını sürdürüyor.

Geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurarak Bernhard. H. Mayer ustaları, 1871 yılında doğan geleneğin ruhuna uyuyor; aynı zamanda her on sene ile beraber gelen yenilenme ve buluşları; Mayer kurucuları tarafından başlatılan mükemmeliyetçilik anlayışına bağlı kalarak gelecek nesillere aktarıyorlar.

Bernhard H Mayer

Bernhard H Mayer saatlerini ise yalnızca QNET’te bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Tarihi böyle başarılarla dolu, İsviçre saat markası Bernhard H Mayer ile size özel tarzınızı herkese yansıtın.

Diğer Yazılarımız İçin: QNET Mağazası Görkemli Bir Kutlamayla Kapılarını Açtı

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz