Perşembe, Mart 23, 2023

QNET URFA’DA EĞİTİME DESTEK VERDİ

Asya merkezli doğrudan satış şirketi QNET Türkiye, sosyal sorumluluk projeleri ile insanlığa değer katmaya devam ediyor. Şanlıurfa’daki Zümrüt İlköğretim Okulu için gerçekleştirilen Viranşehir projesi, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesine destek olmayı amaçlıyor.

QNET Türkiye, kurumsal felsefesini oluştururken ilham aldığı lider, hümanist ve aktivist Mahatma Gandhi’nin 150. doğum yıl dönümüne özel tüm dünyada başlattığı sosyal sorumluluk projelerine, Türkiye’de de bir yenisini ekledi. Gandhi’nin özen, doğruluk, destek ve liderlik gibi fikirleri kapsayan öğretileri, QNET Türkiye’nin “İnsanlığa Yardım Etmek İçin Kendini Geliştir” (RYTHM) felsefesinin temelini oluşturuyor. Bu felsefeden hareketle dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesi için sürdürülebilir değişime katkıda bulunmaya inanan QNET Türkiye, dezavantajlı durumdaki öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak üzere Şanlıurfa’da bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdi. Viranşehir ilçesinde bulunan Zümrüt İlköğretim Okulu için düzenlenen proje kapsamında öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda mutluluk paketleri hazırlanırken, aynı zamanda 5 Mart tarihinde Viranşehir’i ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.

Proje kapsamında Zümrüt İlköğretim Okulu’ndaki her bir öğrenci için ayakkabı, eşofman t-shirt gibi giyim malzemeleri ile kırtasiye ve kitaplardan oluşan mutluluk paketleri oluşturuldu. Fiziki şartların iyileştirilmesi adına aynı zamanda okulun boyanması sağlandı. Öğrencilerle birebir buluşma ve tanışma fırsatı sunan ziyaret sayesinde, proje maddi bir yardımın ötesine taşınarak bir araya gelmenin ortaya çıkardığı mutlulukla daha da zenginleşti.

“Topluma faydalı projeler üretmeyi önemsiyoruz”

QNET Türkiye Pazarlama İletişimi Müdürü Irmak Sütçü, firma olarak ekonomik bir değer yaratmaktan çok daha fazlasını yapmayı arzuladıklarını, bu nedenle de topluma faydalı olacak projeler üretmeyi önemsediklerini belirtti.

Sütçü; “Bu sene, tüm dünyayı etkileyen insan hakları savunucusu Mahatma Gandhi’nin 150. doğum yıl dönümünü kutluyoruz. Bu kapsamda QI Group bünyesinde yer alan QNET Türkiye olarak hem kurumsal hem de kişisel olarak benimsediğimiz RYTHM felsefesinin etkisiyle, pozitif değer yaratacak sosyal sorumluluk projeleri üretmekten mutluluk duyuyoruz. Eğitime destek konusu da sosyal sorumluluk projelerimizde odaklandığımız ana başlıklardan birini teşkil ediyor” dedi. Viranşehir projesi özelinde düşüncelerini de paylaşan Sütçü sözlerine şöyle devam etti: “Bugün Viranşehir’de birbirinden değerli öğrencilerle bir araya geldik. Mevcut eğitim şartlarını iyileştirerek çocukların hayatlarına dokunmaktan ve yüzlerinde bir gülümseme yaratmaktan dolayı çok mutluyuz. Ülkemizdeki çocukların daha iyi şartlarda eğitim almalarına destek olabilmek adına benzer projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

Viranşehir’de geçen günün özetini izlemek isterseniz buyurun videomuza!

Diğer yazılarımız için: QNET Ailesi Kan Bağışı Yaptı

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz