Perşembe, Mart 23, 2023

Bu dijital araçlarla evden çalışmak çok kolay!

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan korona virüs salgınında, binlerce insan yaşamını yitirmiş durumda. Şu anda daha çok Avrupa ülkelerinde etkisini gösteren virüs nedeniyle çeşitli önlemler almak zorunda kalan işletmeler, evden çalışma sistemine geçerek hem çalışanlarını koruyor hem de virüsün daha fazla yayılmasını engelliyor.

Evden çalışabilmek için tasarlanan, işinizi kolaylaştıracak onlarca dijital araç ve uygulama mevcut. Bu uygulamalar, şirketler ve personeller için tasarlandığından dolayı çoklu kullanıma da uygun.

5

 

Peki nedir bu sözünü ettiğimiz araçlar?

Slack: En popüler iş amaçlı mesajlaşma uygulamalarından biri. Farklı takımlarla, dilerseniz konu ve proje bazlı kanallar kurup haberleşebilirsiniz. Bu uygulama, yapılacak projeler için atanacak ekiplere farklı gruplar oluşturmak için tasarlanmıştır. Ancak, temeli gruplar oluşturup ekipler arasındaki iletişimi sağlamak olsa da kod incelemeleri, bütçe onaylamaları, çek, veri ve rapor gibi dokümanlar tek bir ekran üzerinden görüntülenebilir. Aynı zamanda bu ekrana, oluşturulan tüm gruplar ulaşabilir. Farklı uygulamalar üzerinden oluşturulan belgeler ve dokümanları da sürükleyerek, uygulama ekranına bıraktığınız takdirde ekibinizle anında paylaşabilirsiniz. 

Skype: Uzaktan çalışırken sesli ve görüntülü konferans bir noktada ihtiyaç haline gelecek. Geçmişte uluslararası telefon görüşmeleri yapmamızı sağlayan Skype, günümüzde sesli ve görüntülü konferans için de en verimli uygulamalardan. Yaygınlığı da bir diğer avantajı. Alternatif ararsanız birçok büyük şirketin tercihi olan BlueJeans‘i veya Zoom‘u da deneyebilirsiniz.

Super Productivity: Üretkenlik uygulamalarının sayısı ve çeşitliliği, mesajlaşma uygulamalarından bile fazla durumda. Super Productivity, ücretsiz uygulamalar içinde en başarılı olanlardan bir tanesi. Açık kaynaklı olduğu için daha güvenli bir ortam sunuyor. Pomodoro sayacıyla iş ve dinlenme zamanını dengelemenizi sağlarken, sağlıklı çalışma alışkanlıkları oluşturmanıza da yardımcı oluyor. 

Trello: İçerik yönetimi içinde kullanılabilecek, dünyanın en yaygın proje yönetim uygulamalarından biri. Panolar ve kartlar oluşturarak, sürükle bırak mantığıyla çalışabiliyorsunuz. İsterseniz yapılacaklar listelerinizi yönetmek için kullanabilir, isterseniz ayrıntılı iş akışları kurgulayabilir ve davet edeceğiniz takım üyeleriyle birlikte plan yapabilirsiniz. Uygulama içerisinde görev dağılımı yapabilir aynı zamanda görevlerle ilgili tarihler atayarak hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Üstelik bu uygulamayı sadece evden çalışma için değil, günlük hayatınızı, tatil planınızı veya özel günlerinizi planlamak için de kullanabilirsiniz.

Bulut: Evden çalışırken iş bilgisayarınızdaki dosyalara erişmeniz gerekebilir. Teamviewer gibi iki cihaz arasında bağlantı sağlayan uygulamalar çözüm yollarından biri. Ama en iyisi, tüm dosyalarınızı bulut’ta depolayıp istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilmek. Google Drive, Dropbox, OneDrive ve Box gibi her bütçeye uygun çok sayıda bulut depolama ve dosya paylaşma hizmetinden de yararlanabilirsiniz. 

Wunderlist: Planlarınızı organize etmenin en kolay yollarından biridir. Kişisel ve profesyonel iş takip listeleriniz için basit bir ara yüzle kolay bir kullanım sunan uygulama, hatırlatma özelliği ile herhangi bir şeyi unutmanızı engelliyor. Ayrıca, uygulama sayesinde diğer kullanıcılarla oluşturduğunuz planı paylaşabiliyor ve ortak hareket edebiliyorsunuz.

Realtime Board: Kişisel veya ekibinizle kullanabileceğiniz bu uygulama size sanal tahta özelliği sunmaktadır. Mobil ve masaüstü olarak kullanabileceğiniz bu uygulamada, not alabilir, aldığınız notu metin olarak olarak paylaşabilir veya fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda, notlarınıza hatırlatıcı ekleyerek ekibinizle birlikte yapılacak işleri zamanında bitirebilirsiniz.

CamScanner: Belge taratma uygulaması olan CamScanner, aynı zamanda taratılan belgeleri bölümlendirerek saklanması ve paylaşılmasına olanak sağlıyor. Paylaşılan belge, ekip üyeleri tarafından ortak olarak görüntülenip düzenlenebiliyor. Fotoğrafını çektiğiniz belgenin sınırlarını otomatik olarak algılayan uygulama, çektiğiniz fotoğrafları çeşitli formatlara dönüştürerek baskıya uygun hale getiriyor. Birçok platformla entegre olan CamScanner sayesinde, dokümanınızı istediğiniz kişilerle istediğiniz formatta kolayca paylaşabilirsiniz.

Sworkit: Evden çalışırken sağlığınız için spor yapmanız oldukça önemli. Sworkit, basit ara yüzü ve deneyimli eğitmenleri sayesinde evde spor yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. İstediğiniz tarzda dersi seçerek kendi programınızı oluşturabileceğiniz uygulama, sizi tanıyarak size özel çalışmalar da belirliyor.

Diğer yazılarımız için; #EVDEKAL GÜNLERİNDE ÖĞRENMEYE DEVAM EDİN

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz