Cuma, Haziran 2, 2023

QNET’ten Birlik ve Beraberlik Hamlesi

2020 yılı bize kıymetini bilmediğimiz bazı kavramların ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Koronavirüs salgını bize sağlığın ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Her geçen gün artan vakayla başa çıkmaya çalışan sağlık çalışanları, büyüklerini düşünerek evden çıkmamaya özen gösteren ve eğitimlerini uzaktan sürdürmeye çalışan gençler, salgının kontrol altına alınması için gerekli önlemleri uygulamaya çalışan devlet yetkilileri derken A’dan Z’ye hepimiz birlik olduk. Hepimiz tek amaç uğrunda birleştik. Bu süreci atlatmak için toplum, devlet ve kurumlar bütünü içerisinde gösterdiğimiz dayanışmayla birbirimizden güç alıyoruz. Biz de QNET Ailesi olarak, salgınla mücadelede bu dayanışmanın içinde yer alarak görevimizi yerine getirmiş olmanın huzur ve mutluluğunu duyuyoruz.

Güzel Günler İçin Hep Birlikte El Ele

QNET olarak, doğrudan satış sektörüne girdiğimiz ilk günden beri desteklerimiz ve sponsorluklarımızla ülkemizin ve dünyamızın gelişmesine katkıda bulunduk. 

Covid-19 hastalığıyla mücadele ettiğimiz bu zorlu süreçte kahraman sağlık çalışanlarımızın yanında olmak, onlara destek vermek QNET’in ‘yaşanılabilir dünya’ misyonları arasında yer alıyor. Bu zorlu süreçte en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarımıza destek olmak amacıyla Türkiye’nin en köklü üniversite hastanelerinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yardımda bulunduk. Hastaneye tek kullanımlık steril eldiven ve hasta önlüğü temin ederek virüsün yayılımını önlemede kritik öneme sahip olan bu tıbbi malzemelere olan ihtiyacın karşılanmasında destek olduk. Hastane yetkililerinin bizlere teşekkürü, QNET Ailesi olarak hepimiz için paha biçilemez anlam taşıyor.

QNET olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını bağışlayarak başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyası için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açılan hesaplarla kısa sürede milyonlarca lira bağış toplandı. Cumhurbaşkanımızın ülke çapında öncülük ettiği ve salgınla mücadelede için başlatılan milli dayanışma kampanyasına QNET ailesi olarak biz de bağışta bulunduk. Ülkemize ve toplumumuza destek olarak bu zorlu günlerin üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyoruz. 

blogici

Salgına Karşı Mücadele

Markalar bu dayanışma sürecinde Sağlık Bakanlığı’nı da bağışlarıyla desteklemeye devam etti. Bağışlar; korona ile savaşta bakanlık bünyesinde çalışan sağlık personelinin yaşadığı teknik ekipman eksikliklerinin giderilmesinde önemli rol oynadı. 

Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” çağrısı ile birlikte firmalar imkanlar doğrultusunda işlerini eve taşıdı. Belediyeler bu süreçte işsiz kalan vatandaşlar için yardım paketleri oluşturdu. Maske ve dezenfektan ihtiyacını karşılamak üzere meslek liseleri ve meslek edindirme kursları üretime geçti. Bazı savunma, teknoloji ve sanayi şirketleri yerli solunum cihazı üretimine başladı. 

Bu örnekler umutlarımızı yeşertiyor. Hem bireylerin hem de kurumların duyarlılığı ve çabalarıyla ülkemizde hayata geçirilen olağanüstü dayanışmayla bu zorlu günleri hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz. 

Diğer yazılarımız için; Kendinizi Korona Virüsünden Korumanın 9 Basit Yolu

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz