Perşembe, Mart 23, 2023

QNET Hayata Değer Katmaya Devam Ediyor

İslam dininde on bir ayın sultanı olarak anılan Ramazan’ın anlamı paylaşmaktır. Ramazan ayının  getirdiği bereket paylaştıkça çoğalır. Biz de QNET Ailesi olarak, Ramazan’da Tohum Otizm Vakfı ve Koruncuk Vakfı’na erzak yardımında bulunduk. Hem salgın yüzünden evde yaşamın sürmesi hem de Ramazan olması dolayısıyla ihtiyacı olan çocuklarımıza destek olmak istedik.

Hayata Değer Katmak İçin “RYTHM”

Doğrudan Satış sektöründe yer alırken misyon olarak RYTHM anlayışını benimsiyoruz. Dünyaya değer katmak için kendini geliştirmek anlamına gelen RYTHM felsefesi rehberliğinde, küresel topluma katkı sağlamak amacıyla bireylere daha iyi yaşam için hayatı kolaylaştıran ürünler sunuyoruz. İyi yaşamı herkes için erişilebilir kılmak amacıyla misyonumuz doğrultusunda birey ve kurumları destekliyoruz.

Lider, hümanist ve aktivist Mahatma Gandhi’nin, doğruluk, destek ve özen gibi fikirlerinden aldığımız ilhamla dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesi için çalışıyoruz. Bunun için gerek kurumsal gerek çeşitli kuruluşlarla faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Daha önce İstanbul Maratonu’nda Koruncuk Vakfı ve vakfın çocukları için koşmuştuk.

qnet hayata değer katmaya devam ediyor yaşam text

Bütün dünyanın mücadele ettiği salgın hastalıkla kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Bunu ifade edebilmek için cumhurbaşkanımızın öncülük ettiği “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyası kapsamında QNET Ailesi olarak, koronavirüs ile mücadelede büyük bir çaba sarf eden sağlık çalışanları için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne önlük ve maske desteğinde bulunduk.

Çocuklarımız Geleceğimiz

Küresel boyutta yaşanan bu salgından en çok çocuklar etkilendi. Salgın ilerledikçe kaynak yetersizliği yaşanmaya başladı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte de ihtiyaçlar arttı.

Koruncuk Vakfı, imkân yetersizliği nedeniyle çocuklarının eğitimini sürdürmekte zorlanan aileleri destekliyor. Ancak, evde yaşamın sürdüğü bu günlerde söz konusu ailelerin ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamak zorlaşıyor. Koruncuk Vakfı bu durum için iyilik kolisi çalışmalarını yürüyor.

Ramazan Paylaşmaktır

Tohum Otizm Vakfı da otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarına erken tanı konulmasına, özel eğitimler ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi için çalışıyor. Bu salgın döneminde otizmli çocukların da ihtiyaçları daha fazla önem kazanıyor.

Biz de QNET Ailesi olarak toplumumuzun geleceğini oluşturan çocuklarımız ve ailelerinin ihtiyaçlarını salgın döneminde göz ardı etmedik. Ramazan ayı kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Koruncuk Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı’yla yardımlaştık. Eğitim hakkı risk altında olan çocuklarımız için erzak bağışında bulunduk.

Misyonumuz doğrultusunda hayata değer katmaya ve ihtiyacı olan bireyleri desteklemeye devam edeceğiz.

 

Diğer yazılarımız için; QNET’ten Birlik ve Beraberlik Hamlesi!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz