Pazartesi, Mart 27, 2023

Chief Doğrudan Satışta Liderlik Kavramını Tanımlıyor

Chief’e göre doğrudan satışta liderlik, görmezden gelebileceğiniz bir şey değil. Chief’in Insta Live’ın bu oturumunda Chief, bir ekibin parçasıysanız liderliğin nasıl bir gereklilik olduğunu açıklıyor. Chief’e göre QNET’teki liderliğin ne olduğunu ve büyük bir liderin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Doğrudan Satışta Liderlik Nedir?

Chief’in sözleriyle, hoşunuza gitse de gitmese de birden fazla kişi olduğunuzda bir takımın parçası olursunuz. Etki çevrenizdeki herkes, yakın aileniz, arkadaş çevreniz, iş yeriniz ve hatta QNET aileniz (ne kadar küçük olursa olsun) gibi bir ekiptir. Bu nedenle, doğrudan satışta liderlik, uzun vadeli başarıya giden tek istikrarlı yoldur.

1.Liderlik Bir Gerekliliktir

Dato Sri Vijay Eswaran’ın doğrudan satış yolculuğuna yeni başlarken söylediği gibi, liderlik bir seçim değildir. Hayatınızın bir noktasında üstlenmeniz gereken bir sorumluluktur. Bir hayali gerçekleştirmek bir ekip gerektirir ve bir ekibin bir lidere ihtiyacı vardır. Doğrudan satış yolculuğunuzda liderlik becerilerini tartışmasız benimsemeden başarı imkansızdır.

2.Liderlik Sizi Kayıtsızlıktan Çıkarır

Hayatınız boyunca konfor bölgenizde kalmak istemek insan doğasıdır. Bir lider, onları dışarı çıkmaya ve kayıtsız kalmayı bırakmaya motive edene kadar insanlar hareket etmeyecek ve performans göstermeyecektir. Chief nasıl başladığından bahseder, sonuçlara o kadar odaklandığından ve başarısından keyif aldığından, Network’e yeterince dikkatini vermedi. Lider olarak sorumluluğunu unuttu. Sonra bir gün, değişmesi ve kayıtsız kalmayı bırakması gereken bir aydınlanma yaşadı. Sorumluluklarını kabul etti ve başarısını çok daha tatmin edici kılan da buydu.

3.Liderlik Motive Edicidir

Chief doğrudan satış yolculuğuna yeni başladığında, Dato Sri Vijay Eswaran ona her takımın bir lidere ihtiyacı olduğunu söyledi. Bir lider, ekibe zaten bildiklerini doğrulamak, bilmedikleri şeyler konusunda onları eğitmek, onlara sınırsız potansiyellerini göstermek, onları düzeltmek, egosunu bastırmak, zor zamanlarda onlara ilham vermek, ağlayacak bir omuz olmak için gereklidir. Bunların hepsi liderlik tarzınıza aşılamanız gereken temel özelliklerdir.

Büyük Bir Liderin Özellikleri

Chief’e göre, büyük bir liderin 6 temel özelliği vardır. Doğrudan satışta liderlik söz konusu olduğunda uzman olmamız için içimizdeki bu özellikleri beslememizi teşvik ediyor.

1.Nereye Gitmek İstediklerinin Açıklığı

Büyük bir liderin bir amacı ve bir vizyonu vardır. Hedeflerini ve oraya ulaşmak için gitmeleri gereken yolu anlarlar. Gösterişli, inanılmaz ve gerçek bir hayalleri var. Amaç ne olursa olsun, buna derinden inanırlar ve aldıkları tüm eylemler bunu gerçekleştirmek için beslenir.

2.İletişim Yeteneği

İletişim, bir V-Convention’da mikrofon tutma yeteneğinizin bir yansıması değildir. Harika bir konuşmacı olmanıza gerek yok ama harika bir iletişimci olmalısınız. Tüm büyük liderler, ekibinizin de bu hayale inanmasını sağlayacak şekilde arzularını net, basit ve tutkulu bir şekilde ifade edebilir. Önemli olan ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğiniz ve ekibinizle ne sıklıkla iletişim halinde olduğunuzdur.

3.Öğüt Verileni Uygulamak

Bir lider olarak, yaşam tarzınız insanlara yapmalarını söylediklerinizle uyumlu olmalıdır. Lider, kim olduğunuza ve nasıl yaşadığınıza göre belirlenir. İş ahlakınız, sıkı çalışmanız nasıl yaşadığınıza yansıtılmalıdır, aksi takdirde insanların sizi takip etmesi zordur. Zenginlikle ilgili değil, ürününüzün bir ürünü olmakla ilgilidir. Dowline’larınızın (Alt sıra) uzun süre sizinle kalmasını istiyorsanız, konuşmayı yürütmelisiniz. QNET’te bu, Achievers ‘Club’da ne kadar yükselirseniz yükselin Presentación yapmaya devam edeceğiniz anlamına gelir. Doğrudan satışta liderlik, takımınıza yapmasını söylediğiniz şeyleri yapmakla ilgilidir.

4.Gerçekten İlgili Olmak

Herkesin sadece üç ay içinde başarılı olamayacağı bir işin içindeyiz. Bazı insanlar diğerlerinden daha uzun sürer. İki insan aynı değil. Dowline’larınız (Alt sıra) benzersiz, farklı ve çeşitli zorlukları var. Onlara özen göstermeli ve bu özeni kanıtlamalısınız. Onlar için orada olun ve onlara bağlılık gösterin. Bu inanç ve güven ilişkisini kurun. İlgi, empati ve sempati anlamına gelmez. Birini teselli etmek ve zayıflıklarına izin vermek anlamına gelmez. Bu, onları rahatlık alanlarından çıkarmanız ve onlara gerçeklik kontrolü vermeniz anlamına gelir. Ama bunu sevgiyle yapmak önemlidir. Yeni başlayan veya en çok kazananlar olsun, onların yanında olun. İlgi, Aktif Dinlemeyi uygulamaktır. Büyük bir lider olmak için konuşmaktan daha çok dinlemelisiniz. Sadece güneşli günlerde değil, yağmurlu günlerde de özen gösterilir. Değişiklikler yapmalı ve fedakârlıkta bulunmalısınız. İyi olan hiçbir şey bedava gelmez. Kendinize ve ekibinize öncelik verin. Gerçek ilgi budur.

5.Takımlarının Saygısını Kazanmak

Liderlik artık bir otorite konumu değildir. Size saygı duymazlarsa, sizi takip etmezler. Kimse sizi takip etmiyorsa veya size saygı duymuyorsa bir unvana sahip olmanın anlamı nedir? Liderlik, ilişkilerinizin gücü ile ilgilidir. Ne kadar güçlü bir lider olduğunuz, insanlarla ilişkilerinize bağlıdır. Saygılarını kazanın. Bunu talep etmeyin. Saygı kazanmak zaman alır, ilişki kurar ve izinsiz girer.

6.Başkalarının Başarısına İlgi Gösterme

Bir liderin gerçek başarısı, kaç kişinin başarılı olmasına yardım ettiğinizde, kaç kişinin potansiyelini ortaya çıkardığınızda, kaç kişinin büyümesine yardım ettiğinizde yatar. Bencil olmayın, özverili olun. Hizmetkâr liderlik. Bırakın mirasınız başkalarının sizin hakkınızda söylediği şey olsun.

Chief Pathman’den ne sürükleyici bir Instagram Live oturumu! Doğrudan satışta liderlik üzerine derslerle doluydu. Kendinizde hangi liderlik özelliklerini geliştirmek istiyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

 

Diğer yazılarımız için: Bernhard H. Mayer’den Kusursuz Bir Tasarım: Pearl Icons

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz