Pazartesi, Mart 27, 2023

Doğrudan Satış İçin Girişimcilik Rehberi

Girişimci, mal ve hizmet üretmek için tüm üretim koşullarını bir araya getiren bundan kazanç elde eden ve istihdam sağlayan kişidir. Girişimci olan kişi hem para kazanmaya odaklanır hem de sorunlara çözüm üreterek ekonomik bir değer yaratır.

Qnet İçin Girişimcilik

Qnet, girişimciliğin klasik tanımında olduğu gibi sadece tüm üretim koşullarının bir araya getirilmesinden bahsetmiyor. Aynı zamanda bu tanımı geliştirerek günümüzde sermaye olmadan da kendi işini yapma fırsatını yakalayabilmenin de bu tanıma dahil olduğunu söylüyor. Aynı zamanda bu tanıma göre doğrudan satış yöntemiyle kendi bünyesinde bulunan bağımsız temsilcilerinin de birer girişimci olduğunu hatırlatıyor.

Doğrudan Satış, satış için vitrinlerden çok sosyal ağlara dayanan bir iş fırsatıdır. Dolayısıyla çevrenizdeki herkese girişimci olma şansı veren, kişisel sosyal ağlarınız aracılığıyla satılan ürünlerle ve hizmetlerle ilerleyen bir sektördür. Bu yöntemle bir girişimcilik örneği olarak Bağımsız Temsilci olabilirsiniz. Böylece düşük bütçelerle ve sermayelerle kendi girişimcilik hikayenizi yazmak için bir fırsatınız olur.

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’na (WFDSA) göre, “Bu sadece ürünleri ve hizmetleri tüketicilere ulaştırmakla ilgili değil. Aynı zamanda girişimci düşünen insanların, düşük başlangıç ve genel gider maliyetleriyle bir iş kurmak için bağımsız olarak çalışabilecekleri bir alan. ” Dahası, sektör durgunluğa dayanıklı olduğunu kanıtladığı için özellikle pandemi sürecinde olduğu gibi ekonomik belirsizlikler sırasında büyük bir ek gelir kaynağı özelliğini taşıyor.

Bir Girişimci Olarak Bağımsız Temsilcinin Sahip Olması Gereken Özellikler

Yaratıcılık, ileri görüşlülük, iletişim becerisi, risk almayı bilmek, parayı yönetmeyi bilmek, disiplin, özgüven, hırslı olmak, meraklı olmak, zaman yönetimi, esneklik, yönetim becerisi bir Qnet Bağımsız Temsilcisi’nin sahip olması gereken özelliklerdir.

Bağımsız Temsilci Olmanın Avantajları Nelerdir?

Başarma Hissiyatı:Kendinize ait bir işletmede elde ettiğiniz başarı sizi motive eder ve diğer işlerinizde de sizi başarıya yaklaştırır.

Saygınlık:Hayata geçirilen girişim başarılı olursa çevre tarafından tebrik edilir ve tanınmaya başlanır.

Fikirleri Hayata Geçirmek:Kendinize ait bir işletmeniz olduğunda ve karar veren kişi siz olduğunuz için projelerinizi hayata geçirmeniz daha kolay olacaktır.

Kontrol:İşletmenize ait tüm kararları siz verirsiniz. İş çıkış saatleri, çalışma ortamı vb. Duruma göre daha az ya da daha çok çalışabilirsiniz.

Yaratıcılık:Yaratıcılık bir girişimcide mutlaka olması gereken özelliklerden biridir. Ama işler ilerledikçe kriz anında çözüm yetenekleri gelişir ve yeni projelerle birlikte de yaratıcılık düzeyi artar.

Maaş:Düzenli bir maaş kazanmak yerine çalışmanızla doğru orantılı olarak değişen bir kazanç elde edebilirsiniz. Bir kuruma bağlı olduğunuz zaman maaş günü geldiğinde hesabınıza ne kadar para yatacağını bilirsiniz. Ancak kendi işletmeniz olduğu zaman geliriniz her ay değişiklik gösterebilmektedir.

Bağımsız Olabilme:Bağımsız olma duygusu insanları girişimciliğe çeken en önemli noktalardan biridir. Girişimci özgür olduğu için üstünde çalışan herhangi bir yetkili olmadığı için daha üretken olacaktır.

Başarılı Bir Bağımsız Temsilci Nasıl Olunur?

Hedefinizi İyi Belirleyin:Hedefinizi İyi Belirleyin: Yapacağınız işe hakim olun ve size hitap etmeyen bir girişimde bulunmayın. Böylece hedefinizi çok daha iyi belirlersiniz.

Pazar Araştırması Yapın: Rakiplerinize ve sektöre hakim olun.

Workshoplara ve Etkinliklere Katılın: İlham almanız ve ufkunuzu geliştirip sektörün içinde diğer çalışanlarla bir araya gelmeniz size fayda sağlayacaktır.

Ekibinizi İyi Seçin ve Onlara Güvenin: Ekibinizi oluştururken grup çalışmaların uygun, birbirleriyle uyumlu çalışabilecek kişileri tercih etmeniz size çok büyük fayda sağlayacaktır.

Elinizdeki Sermayeyi İyi Kullanın: Elinizdeki parayı verimli kullanabilmek için profesyonel birinden yardım alabilirsiniz.

Kolay Pes Etmeyin: Karşılaştığınız zorluklar sizi yıldırmasın, aksine, başarılı olmanız için teşvik etsin.

Doğrudan Satış İçin Kitap Tavsiyeleri

Asla Yalnız Yeme / Keith Ferrazzi

Ayakkabı Gurusu / Phil Knight

Starbucks Gönlünü İşe Vermek / Howard Schultz

İçindeki Devi Uyandır – Tony Robbins

 

Diğer yazılarımız için: 2020 Yılının En İyi 5 QNET YouTube Videosu

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz