Perşembe, Mart 23, 2023

Doğrudan Satışçılar İçin Sosyal Medya İpuçları

Doğrudan satışa özel sosyal medya ipuçlarını mı arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Sanal nüfuzunuzu artıracak bu takip edilmesi kolay sosyal medya ipuçlarıyla kendinizi başarıya hazırlayın.

Doğrudan Satış Başarısı İçin Sosyal Medya Nasıl Kullanılır?

Şirketinizin Çevrimiçi (Online) İtibarını Destekleyin

Yeni bir fırsat ararken birinin yaptığı ilk şey, onu çevrimiçi aramaktır. Google ve sosyal medya her zaman doğru değildir, ancak her zaman alakalıdırlar. İnsanlar, diğer insanlara fikirlerini sormadan önce internette ipuçları ve tavsiyeler ararlar. Sadece olumsuz bir şey olduğunda konuşmaya bir şeyler eklemek için çaba gösterirler. Bu nedenle çevrimiçi alanda eksik olan şey, başarılı QNET Bağımsız Temsilcileri’nden (BT’lerinden) bazı gerçek incelemelerdir. Olumlu deneyimlerinizi çevrimiçi olarak ekleyin, yürekten hikayelerinizi paylaşın ve sizinle konuşan diğerlerinin geri bildirimlerini vurgulayın. Sonuçta, doğru bilgiyi ortaya koymak sizi uzun vadede daha büyük başarılara götürecektir. Unutmayın, şirket gelişirse siz de gelişirsiniz.

Etkileşimi Hak Eden Gönderilere Güç Verin

Sosyal medya sadece paylaştığınız şeylerle ilgili değildir. Aynı zamanda neyi beğendiğiniz ve nereye yorum yaptığınızla da ilgilidir. Genel kural, eğer bir makale negatifse tıpkı bir yangında olduğu gibi yapılacak olan en iyi şey ona herhangi bir oksijen vermemektir; bırakın o kendi başına geçecektir. Oysa, ilişki kurduğunuz veya gerçekten hoşlandığınız olumlu bir şey gördüğünüzde, ona biraz sevgi gösterin, arkadaşlarınızla paylaşın ve sosyal medyaya vurgulamaya değer olduğunu gösterin.

Kendinizi Herkesin İstediği Bir Marka Yapın

Bu, çevrimiçi neye benzediğinizi bilemenize yardımcı olacak temel sosyal medya ipuçlarından biridir. Henüz yapmadıysanız, oturun ve bir marka olsaydınız kim olacağınıza karar verin. Kendinizi herkesin arkadaş olmak isteyeceği bir marka olarak tanımlayan bir veya iki cümle yazın. Gönderdiğiniz şey o kadar önemli değil çünkü bir yabancı sizi aradığında gönderilerinizi değil, yalnızca profillerinizi ve açıklamalarınızı bulacaktır. Aşağıdaki beş şeye odaklanmayı unutmayın!

Kapak Fotoğrafınıza Odaklanın

İnsanlara kim olduğunuzu gösteren göz alıcı bir kapak fotoğrafı oluşturun. İnsanların sizin hakkınızda çok şey düşünmesini istiyorsanız, kapak fotoğrafınız adınızla birlikte sizi net bir şekilde göstermeli ve belki de misyonunuz hakkında sizi vizyoner ve girişimci olarak gösteren bir metin yazmalıdır.

Profil Fotoğrafını Temizle

Çoğu insan bir profil resmi hakkında fazla düşünmez. Ancak başarılı bir girişimci olarak internette ve yorumlarda nasıl göründüğünüze biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Ne giydiğinize dikkat edin, kocaman gülümseyin ve dikkat dağıtıcı ön ve arka planlardan uzak durun. Bu seni olduğun gibi bir rock yıldızı gibi görmeni sağlayacak. Mevcut bir fotoğrafın arka planını kaldırmak ve cesur bir profil resmi oluşturmak için Photo Room gibi ücretsiz bir uygulamayı bile kullanabilirsiniz.

Etkili Bir Biyografi Yazın

Biyografiniz, kitleniz için güçlü bir ilk izlenim yaratmaya yardımcı olmak için orada. Basit bir hile, bu cümleleri size uyacak şekilde tamamlamaktır. Bu sırada, bir Linktree hesabı oluşturun ve sosyal medya hesaplarınızı, web sitelerinizi ve insanların görmesini istediğiniz önemli bağlantıları ekleyin. Bunun yaptığı şey sizin için önemli olan şeyleri dahil ettiğiniz mini bir web sitesi oluşturmaktır. Bu, QNET web sitesine, QBuzz bloguna veya Aspire’de sergilemek istediğiniz belirli bir makaleye bir bağlantı içerebilir.

Bilgilerinizi Düzenleyin

Doğru bilgi girişi, sizi kalabalıklardan birinden göze çarpan bir kişiye dönüştürebilir. QNET’te tam zamanlı iseniz, işinizi “Sahip/Kurucu/CEO/Serbest Meslek Sahibi” olarak ayarlayın. Kendi Facebook sayfanız varsa, serbest meslek sahibi olmak yerine adınızı bile söyleyebilirsiniz. Bu otomatik olarak güçlü bir izlenim bırakır. Bundan sonra, nerede yaşadığınızı ve nereli olduğunuzu ekleyin. Web sitesi altında, önceki adımda oluşturduğunuz Linktree URL’sini ekleyin.

Gönderilerinizi Hedef Kitlenize Uyarlayın

Yaşam tarzınızı sergilemek, hayatınızdaki zaten arkadaşlarınız ve aileniz olan insanlar için harika bir içeriktir. Profilinizi profesyonelce de kullanıyorsanız, önemli sosyal medya ipuçlarından biri, hedef kitlenize değerli gönderiler eklemektir. Sadece nasıl geliştiğinize odaklanmayın, aynı zamanda diğer insanların hayatlarına kattığınız değere de odaklanın. Alt sıralarınızın ve ekibinizin zaferlerini kutlayın ve sergileyin. Hayatınızda RYTHM felsefesini (Dünyaya Değer Katmak için Kendini Geliştir) nasıl uyguladığınızı vurgulayın. Bu sayede hedef kitleniz sadece sizi tanımakla kalmaz, aynı zamanda sizi beğenir ve size güvenir.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz