Perşembe, Mart 23, 2023

Girişimcilerin Manchester City Yıldız Oyuncularından Öğrenebileceği 5 Ders!

2021/2022 İngiltere Premier Ligi sezonu başladı! QNET sponsorluğunda Manchester City’nin yıldız oyuncuları başarılarına başarı eklemeye devam ediyor. Doğrudan satışta da girişimciler ve girişimci adayları da bu istikrarlı başarılardan ders çıkarabilir. Başarıyı hedefleyen girişimcilere ve iş insanlarına ilham verebilecek Manchester City’nin yıldız oyuncularından, diğer bir deyişle seri kazananlarından çıkarabileceğiniz 5 ders:

Kendinize İnanın!

Ağustos 2015’te sezon sonunda kulüpten ayrılana kadar Manchester City’de 10 numaralı formayı giyen forvet Sergio Agüero, bir City efsanesi olarak adını yazdırdı. Ancak Agüero’nun numarasını devralan Jack Grealish bunun altında kalmadan yeni rekorlara da imza attı. Kısacası, herhangi bir girişimci için olduğu kadar bir futbolcu için de başarının en önemli anahtarlarından biri kendine inanmaktır.

Ekibinizi Takdir Etmeyi Bilin!

Ekibinizde emek veren ve çalışan herkesin çalışma şeklini taktir etmelisiniz. Herkes aynı şekilde motive olmaz. Doğru çalışma ortamı, ekibin uyumu takım kaptanı ya da girişimcinin sorumluluğudur. Bu ortamı yaratmak ve insanların takdir edildiğini hissettirmek, herhangi bir ekipte başarının ilk altın kuralıdır. Defans oyuncusu John Stones’a da bu konuda düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor: “Daha önce edindiğim tüm anılardan, güzel zamanlardan, insanlardan sonra, bu kulübü kesinlikle evim gibi hissediyorum. Her zaman, her şey için savaşmanız gereken bir şeyler olacaktır. Kulübüm için savaşmaya ve bu kulüp için her şeyimi vermeye devam edeceğim.” Kısacası; ekibinizi mutlu ve motive tutun! Aynı zamanda daha iyisi için de meydan okumaktan vazgeçmeyin.

Başarısızlıklardan Ders Çıkarın!

Deneyimler, başarısızlıklar ya da girişilemeyen işler her zaman değerli dersler öğretir. Öğrenmek ve aksiliklerden ders çıkartmak özellikle önemlidir. City’nin Brezilyalı forvet oyuncusu Gabriel Jesus’tan alıntı yapmak gerekirse: “Bazen kazanırsın, bazen kazanamazsın. Daha önceki sezonlarda başımıza gelenler bize daha fazla güç verdi, bize daha fazla tecrübe kazandırdı.” Chumbawamba’nın dedikleri size her zaman yol göstersin: “Yıkıldım ama tekrar kalktım. Beni asla alt edemeyeceksin!

Her Zaman Daha İyisi için Çabalayın!

36 yaşına ve ödüllerle doymayan kulüp kaptanı Fernandinho her zaman daha fazla zafer için çalışmaya devam ediyor. Siz de kötü durumlarda vazgeçmek yerine, mevcut durumu nasıl daha çok iyileştirebileceğinize odaklanmalısınız.

Değişimlere Adapte Olun!

Tıpkı futbol takımı gibi değişimlere adapte olun. Kişiler değişse de çalışma sistemi güçlü olmalı ve asla yıkılmamalıdır. Bu yüzden başladığınız işte her zaman sürekliliği sağlamak için doğru bir sistem ile çalışma düzeninizi kurmalısınız.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz