Salı, Mart 21, 2023

Evinizdeki Bulanık Suyla Nasıl Başa Çıkılır?

Bir nehirde veya gölde bulanık su olmasını beklersiniz, ancak evinizde de musluklarınızdan bulanık su olmasını beklemezsiniz. Ancak bazı bölgelerde musluktan bulanık su gelebilir – özellikle Orta Doğu Avrupa’daki ülkelerden birinde yaşıyorsanız. Bu durum uygun şekilde ele alınmadığı takdirde evinizde ve sağlığınızda birçok soruna neden olabilir.

Musluk suyu nasıl bulanık olabilir?

Musluklarımızdan (ve tüm ülkenin su kaynağından) çamurlu suyun akmasının birkaç nedeni vardır:

  • İklim değişikliği doğal kaynaklar için tehdit oluşturuyor ve sudaki kirleticilerin artmasına neden oluyor.
  • Aşırı nüfus nedeniyle artan su kıtlığı, arzu edilenden daha az kaliteli su kaynaklarına bağımlılığa yol açmaktadır.
  • Artan kentleşme, tüm bölgelerin su sıkıntısı çekmesine neden oluyor.
  • Şehirlerin sıhhi tesisat sistemlerinin yanlış bakımı.
  • Ev tesisat sistemlerinin paslanması ve bozulması.

Bulutlu su, mikroskobik partiküller nedeniyle yüksek bulanıklığın bir sonucudur. Bu küçücük tortular çıplak gözle neredeyse görünmezdir, ancak konsolide edildiğinde suya kahverengimsi ve bulanık bir görünüm verir.

Suyunuzun gerçek rengini (veya eksikliğini) test etmek için musluğunuzun ağzına beyaz bir bez parçası bağlayın ve 24 saat sonra kontrol edin. Çoğu zaman, kumaşın renginin solduğunu ve birkaç küçük tortu ve diğer katı maddeler içerdiğini göreceksiniz.

Bulutlu su evimi nasıl etkiler?

Bulutlu su, su kaynaklı hastalıkların yayılması da dahil olmak üzere sizin ve aileniz için uzun vadeli birçok sağlık tehdidi oluşturabilir.

Mutfak aletlerinize ve banyo armatürlerinize etkileri:

  • Rengi atmış lavabolar ve banyo armatürleri
  • Lekeli banyo karoları
  • Tıkalı su filtreleri
  • Paslanan mutfak lavaboları
  • Sararmış çanak çömlek

Basit ama etkili bir çözüm olan HomePure NovaSoft Starter Set ile bulanık suya veda edin

HomePure NovaSoft Starter Set, musluklarınız, su filtreleriniz ve tüm su çıkışlarınız için ekstra bir filtreleme adımıdır. Kompakt boyutu, HomePure NovaSoft Starter Set girişini çıkışa basitçe bağlayarak bulaşık makineleri, çamaşır makineleri ve hatta jakuziler ile kolay kurulum sağlar. Ön filtre, HomePure Nova 9 Aşamalı Filtre Kartuşunuzu korumak ve 5.000 litreye kadar maksimum kullanım sağlamak için idealdir.

Güney Kore’de NSF onaylı malzemelerle, Avrupa teknolojisi kullanılarak birinci sınıf kalitede ve dünya çapında 90’dan fazla ülkeden 10 yılı aşkın su bilgisi ile üretilen bu ön filtre, 1 mikron kadar küçük askıda katı maddeleri kaldırabilir (bu, suyun 1/1000’i kadardır).

Bulanık su, kentsel yaşamın bir parçası haline geldi ve iyi bir şekilde değil. Temiz su, sağlıklı yaşam ve canlılık için çok önemlidir, bu nedenle güvenliğinizi ön planda tutun ve ailenizin her gün temiz, güvenli ve besleyici Pi-Suyu tükettiği için içiniz rahat olsun.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz