Cumartesi, Mart 25, 2023

2022’yi Parıldayan Yılınız Yapın!

Bir önceki yıl gibi 2021 de kişisel sağlık açısından zorlu geçti. Doktorlar, cildimizin özellikle şiddetli bir darbe aldığını söylüyor.

Aslında sürekli el yıkama, maske takma ve evde kalma nedeniyle sadece sivilce, egzama ve rozasea (gül hastalığı) alevlenmeleri daha yaygın hale gelmekle kalmıyor, birçok insan daha hızlı yaşlanıyor gibi görünüyor.

Peki tüm bunları 2022’de nasıl tersine çevirebiliriz?

COVID-19 hala ortalıktayken, pandemi ile ilgili tüm cilt sorunlarından hala tamamen kurtulamıyoruz. Ancak bu yıl cildinizi pandemi öncesi ışıltısına geri döndürmek tamamen mümkün. En iyi yanı, aşırı karmaşık olmamasıdır.

Yüzünüzü her gün hafif bir temizleyici ile yıkayın

Harika bir cilt, temiz bir cilt ile başlar. Yağ ve kirden kurtulmak için yüzünüzü günde iki kez ılık suyla yıkayın. Nazik olmayı unutmayın!

Ayrıca, yüzünüzdeki cilt hassastır ve doğal yağlar içerir. Bu yüzden aşırı ovmaktan ve vücut sabunu kullanmaktan kaçının.

Bunun yerine, hafif ama etkili olan Physio Radiance’ın Gentel Foaming Temizleyicisi gibi özel temizleyicileri tercih edin.

Sağlıklı yaşlanma serumları ekleyin

Temizleme, nemlendirme ve tonlama, cildinizi yeniden iyileşme yoluna sokar.

Bununla birlikte, optimum etki için cilt bakım rejiminize serum eklemeyi düşünün.

Serumlar, aşı güçlendirici çekimler gibi davranır. Bunların en iyileri, cildin derinliklerine nüfuz eden ve ekstra koruma sağlayan antioksidanlar, vitaminler ve besinler içerir.

Elbette, bu departmanda seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, doğru olanı seçmek oldukça karmaşık olabilir.

İşleri basit tutmak için Physio Radiance’ın Firming and Lifting Double Serumu gibi uygulaması kolay bir çözümü tercih edin. Hücre yenilenmesini destekleyen ve yaşlanmanın etkileriyle savaşmaya yardımcı olan doğal bileşenler içerir.

Güneş kremini unutmayın

Güneş ışığının vücudun kemikler, kan hücreleri ve bağışıklık sistemi için hayati önem taşıyan D Vitamini yapmasına yardımcı olabileceği doğru olsa da, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmak cilde ciddi şekilde zarar verebilir ve kırışıklıklara ve sıkılık kaybına katkıda bulunabilir.

O halde çözüm, SPF’si en az 30 olan bir güneş kremi sürmeden asla evden dışarı çıkmamaktır.

Özetle, güneş koruma faktörü anlamına gelen SPF, cildin doğal savunmasını uzatır. Rakamlar ise ne kadar koruma sağlandığını gösteriyor.

Örneğin SPF 30, cildinize güneş kremi sürmemiş olmanıza göre 30 kat daha fazla koruma sağlar.

İyi ye, İyi iç ve iyi uyu

Basit bir cilt bakımı rejimi bir yana, harika bir cilt ayrıca belirli yaşam tarzı değişiklikleri gerektirir.

Öğün atlamamaya, genellikle daha sağlıklı beslenmeye, yeterince su içmeye ve günde en az yedi saat uyumaya karar vererek başlayın.

Düzenli kardiyovasküler egzersizin de bir ton yardımı olacaktır.

Ve her zaman spor salonuna gidemezseniz veya koşu bandına atlayamazsanız endişelenmeyin.

Günde bir kez kısa bir yürüyüş, kanınızın pompalanmasını sağlamak ve stresi azaltmak için harikalar yaratabilir – cilt rahatsızlıklarının önemli bir nedeni!

Kısacası, sadece bu birkaç temel kuralı hatırlayın, basit bir rutine bağlı kalmaya karar verin ve bu yıl hiç vakit kaybetmeden parlak bir cilde kavuşacaksınız!

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz