Perşembe, Mart 23, 2023

İşinizde Nezaket Nasıl Gösterilir?

İşinizde nezaket göstermek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Doğru yere geldiniz. Yaptığınız her şeye biraz insanlık katarak dünyayı biraz iyilikle doldurmak için üzerinize düşeni yapın. Son iki yılın bize öğrettiği bir şey varsa o da toplum olarak bir araya geldiğimizde her şeyin üstesinden gelebileceğimizdir. İnsanlığınızı ve insanlarınızı kar etmekten önceye koyun.

İşinizde Nezaketi Norm Hale Getirin

Dünyayı daha iyi bir yer yapmanın en iyi yolu, kendinize karşı nazik olmaktır. İşinizi yapma şeklinizde nezaketi norm haline getirerek, başkalarına tıpkı sizin gibi olmak istemeleri için ilham verebilirsiniz. Geri adım atmak ve nezaket göstermek ve bunu iş ahlakınızın bir parçası haline getirmek kolaydır.

Başkalarının Farkında Olun

Diğer insanların düşüncelerinin, duygularının, eylemlerinin ve sözlerinin bilincinde olun. Aktif olarak dinleyin ve diğer insanların ne söylediğini görün. Onların bakış açılarını anlamaya çalışın ve düşüncelerini sizinle paylaşabilecekleri güvenli bir alan yaratın. Ara sıra iletişim kurarak nasıl olduklarını görmek için ilişkileri sürdürün. Ve en önemlisi, RYTHM uygulayın ve yaşadığınız topluluklara geri verin.

Ekibinize Yaslanın

Bir “yük” olma korkularınızı kucaklayın ve QNET Ailenize ve arkadaşlarınıza yaslanmanıza izin verin. Ekibinizden ve üst ekiplerinizden tavsiye isteyin. İhtiyacınız olduğunda yardım istemekten korkmayın. Liderlik tamamen bağlantı ve ortaklıkla ilgilidir ve ekibiniz, onlara nasıl yardımcı olursanız olun size de yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. İşinize nezaket katmak için nasıl hissettiğiniz konusunda bize ulaşın ve açık olun.

En Küçük Zaferleri Bile Kutlayın

İlerleme, ne kadar küçük olduğunu düşünürseniz düşünün ilerlemedir. İlk çekinizi ve o zaman size ne kadar büyük bir anlaşma gibi göründüğünü hatırlıyor musunuz? Bu sihri kanalize edin ve ekibinizle birlikte her küçük zaferi kutlayın. Aslında, başarısızlıkların etrafından dolaşmak da iyi bir fikirdir çünkü onlar her zaman daha büyük şeylere adım atarlar. Anlar için zaman ayırın ve işinize biraz nezaket katın.

Kendinizi Sevin

Bu yıl biraz kendini sevme alıştırması yapmak için kendinize karşı nazik olmayı alışkanlık haline getirin ve kendi zihinsel ve fiziksel sağlığınız için zaman ayırın. En sevdiğiniz kitabı okuyun, en sevdiğiniz programı izleyin, sevdiğiniz şeyleri yapın ve hayatınıza biraz neşe katın.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz