Perşembe, Mart 23, 2023

30 Yaşından Önce Yapılması Gerekenler

Zaman hızla akıp gidiyor ve yapabileceğimiz tek şey zamanın hızına ayak uydurabilmek. Hayatın her döneminin kendine has güzelliği vardır. Unutmayın ki yaş sadece bir rakamdır önemli olan insanın ruhunda ne hissettiğidir. Bizde sizler için 30 yaşına gelmeden yaşanması gereken deneyimlerden bazılarını sıraladık.

Kendi başınıza seyahate çıkın: Farklı tecrübeler edinmek, farklı kültürler tanımaktan korkmayın. Ayrıca tek başına seyahat etmek kafa dinlemenize de yardımcı olacaktır.

Yabancı bir dil öğrenmeye çalışın: Başka bir dil öğrenmek hem bu dile yönelik kültürleri öğrenmenize hem de bu dilde konuşan insanlarla iletişiminizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

En iyi arkadaşınızı belirleyin: Çocukken herkes bizim arkadaşımızdır. Ancak yaş ilerledikten sonra arkadaş seçimi için kriterlerimiz olur ve bu kriterlerin ötesinde olan kişiler bizim en yakın arkadaşımız konumunda yer olurlar. Sizde kendi çevrenizdeki kişilerden en yakın olduğunuz kişileri seçip arkadaşlığınızı daha da geliştirebilirsiniz.

Bir hobi edinin: Hala enerjiniz ve merakınız varken, zihninizi boşaltacak bir hobi seçin. Siz bu hobiyi sürdürdükçe ileriki hayatınızın bir parçası haline gelecektir ve daha sonra bunu bir rahatlama yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

Ertelediğin planlar için aksiyon al: Yarım bıraktığın kitapların ve filmlerin listesini çıkartabilirsiniz.

Bir hikaye yazın: Hikaye yazmak kişinin yaratıcılığı geliştiren önemli bir unsurdur. Bu yazma girişimi ile kendinizi ve hayallerinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Bu hobi hayatınıza olumlu yönde etkiler yapar bu yüzden 30 yaşına gelmeden önce hikaye yazmak keşfetmeniz gereken bir alandır.

Bir müzik festivaline katılın: Yaş ilerledikçe ister istemez gürültülü ortamlardan uzaklaşmaya başlayacaksınız. Bundan dolayı 30 yaşından önce en az bir kere müzik festivaline gidip bu coşkuyu yaşayabilirsiniz.

Evcil bir dost sahiplen: Ruhunuzda gizli kalan bir bölümü doyasıya besleyecek bir evcil hayvan sahiplenmek daimi bir dost edinmesi sağlar. Evcil hayvanını beslemek, bakımını üstlenmek ve onu korumak ona ne kadar güvende olduğunu hissettirecekse size de bir o kadar şefkat ve masumiyet aşılayacak.

Hayallerinin peşinden koş: Hayal kurmak gerçekten çok güzel. Kurduğunuz hayallerin gerçekleşmesi için çaba harcamakta her şeye değer.

Aslında bu deneyimler her yaş için geçerli. Ancak unutmayın ki 30 yaşından önce daha enerjik bir yapıya sahip olduğumuzda bir gerçek. QNET olarak; değerlerimiz arasında önemsediğimiz kavramlardan biri de “özen” çünkü biz dokunduğumuz her hayata özenle ve sevgiyle yaklaşıyoruz.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz