Perşembe, Mart 23, 2023

QNET’in Geleceği ve Doğrudan Satış Endüstrisi

2020 ve 2021’deki pandemi yıllarının hikayesi, bir mücadele hikayesiydi.

İşletmelerin çoğu yaygın siyasi huzursuzluk ve dünyadaki herkesi etkileyen artan enflasyonun ardından ek belirsizlik ve kayıplara katlanmak zorunda kaldı.

Dikkat çekici bir şekilde sayısız soruna rağmen, kanıtlar doğrudan satışın zorlu süreçleri atlatmayı başardığını ve hatta aynı dönemde etkileyici büyüme rakamları çizdiğini gösteriyor.

Tarihsel olarak, doğrudan satışın ek gelir yaratma yolu olarak hizmet etmekteki benzersiz özelliği, endüstrinin finansal çalkantı zamanlarında olağanüstü dirençli kalmasına yardımcı olmuştur.

Ancak 2021’de bu faktör, olumlu müşteri duyarlılığı tarafından da desteklendi ve sektör ve özellikle QNET için dikkate değer bir şekilde sonuçlandı.

Aslına bakarsanız 2021, QNET için yalnızca Türkiye, Asya ve MENA gibi bölgelerde olağanüstü kazanımlarla dolu bir yıl değil, aynı zamanda şirketin endüstride olağanüstü bir tanınırlık elde ettiği ve birden fazla küresel platformdan benzeri görülmemiş 33 ödülle sonuçlanan bir yıl olarak rekor kırdı. Bu yıl, bu ödül listesine şimdiye kadar 24 yeni ödülü ekledi.

Peki, önümüzdeki 5 yılda bizi ve sektörü neler bekliyor?

Pekala, aşılamanın yaygınlaşması ve hızlandırıcıların piyasaya sürülmesiyle, bu yılın doğrudan satış için daha da önemli olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle QNET’teki odak noktamız, hevesli girişimcilerimizin artan başarısını sürdürmek ve kaynakları ve dikkati çeşitli büyüme alanlarına odaklamak olacaktır. Bunlardan bazıları:

Girişimcilik

İçinde bulunduğumuz yüzyıl; sabah 8, akşam 5 şeklindeki bir işi bırakıp kendi patronu olmak için daha fazla insan görmüş olsa da COVID-19 şüphesiz girişimcilik kıvılcımını ateşledi. Bu da doğrudan satışın milyonlarca birey için geçerli bir fırsat olarak ortaya çıktığını gösterdi.

Bir işe başlamak asla kolay değildir. Bununla birlikte doğrudan satışın daha fazla esneklik, minimum sermaye yükümlülüğü ve işletme maliyetleri gibi ayırt edici özellikleri, birçoğunun kendileri için iş kurmasına ve hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlamıştır.

Ek olarak, yeni işletme sahiplerini daha da fazla güçlendirmeye yardımcı olan şey, girişimci ekosistemleri ve dijital öncelikli bir zihniyeti teşvik etmek ve beslemek; QNET’in başından beri odaklandığı şeyler.

Öngörü, girişimciliğin önümüzdeki beş yıl içinde büyümeye ve gelişmeye devam edeceği yönünde.

Bu nedenle, QNET CEO’su Malou Caluza’nın dediği gibi “Yeni işletme sahiplerini en iyi şekilde güçlendirmek için doğrudan satış şirketlerinin de geleceğe hazır bir duruş benimsemesi gerekecek”. Bu sürdürülebilir ürünlere, etik üretime, dağıtım ve satış uygulamalarına ve topluluk gelişimine odaklanmayı içerecektir.

Gig Ekonomisi (Konser Ekonomisi)

Girişimcilik bir yana, doğrudan satışın da önümüzdeki yıllarda gig ekonomisini güçlendirmesi bekleniyor.

Endüstri, birçok ulusal ekonominin boğulmasını önlemede çok önemli bir rol oynamıştır. Yine de esnekliğin çekiciliğine rağmen, diğer şeylerin yanı sıra, işçi desteği ve büyüme beklentileri eksikliği nedeniyle konser çalışmaları inceleme altına alındı.

Bu, konser bazlı çalışmanın öncüsü olarak kabul edilen doğrudan satışın bir fark yaratmasının beklendiği yerdir.

Gig çalışanlarının basitlik, esneklik ve istikrarlı gelirler aradığını anlıyoruz. Bu nedenle, ileri görüşlü şirketler için fırsat, doğrudan satışın bu ihtiyaçlarla nasıl uyumlu olduğunu ve aynı zamanda benzersiz avantajlar sağladığını göstermektir; özellikle, mentorluk, hedeflenen öğrenme ve daha büyük büyüme fırsatları.

Yenilik

Kişisel hizmet uygulamalarından daha iyi medya akışı tekliflerine kadar, pandeminin yenilikçi çevrimiçi tekliflere olan talebi nasıl artırdığını görmek kolaydır. Bu nedenle, önümüzdeki on yıl için tahmin, inovasyonun büyüme için önemli olmaya devam edeceği yönünde.

Bununla birlikte, teknolojik olarak yönlendirilen ürünler ve hizmetler şüphesiz birçokları için bir odak alanı olacak olsa da doğrudan satış için inovasyona verilen önemin büyük kısmının, QNET’in halihazırda ilerlemekte olduğu bir alan olan dijital satış ve satın alma deneyimini geliştirmesi bekleniyor.

Asya’nın e-ticareti benimseyen ilk doğrudan satış şirketlerinden biri olarak QNET, dijital dönüşümü her zaman gündemimizin en üst sıralarına yerleştirdi. Artık yeni fırsatların kilidini açmak için ışık hızında proaktif olarak ilerlemeye odaklanılıyor.

Örneğin, yakın zamanda, distribütörler ve müşteriler için gelişmiş bir dijital deneyim sağlayan ve modern siber güvenlik tehditlerine karşı koyan sağlam ve çevik bir sistem oluşturmak için Microsoft ile birlikte çalıştık.

Bu arada, QNET’in son zamanlardaki ödüllü dijital yeniliklerine, bölgeye yayılmış genç yetenekler öncülük etti.

Kadınların Güçlendirilmesi

Pandemi öncesinde kaydedilen istikrarlı ilerlemeye rağmen, kadınların işyerinde temsili pandemi sırasında büyük bir düşüş yaşadı.

Neyse ki işten çıkarmaların ve iş kayıplarının acımasız gerçekliğine rağmen doğrudan satış, aksilik yaşayan kadınlar için sadece bir can simidi değil, cepheden ilerlemek için bir yol olarak hizmet etti.

QNET, bu dönem boyunca pek çok başarı öyküsüne tanıklık etti. Kadın girişimcilerin daha da fazla katılımını ve başarısını sağlamak için doğrudan satış yapan şirketlerin fırsat eşitliği politikalarını ve destek yapılarını genişletmeleri için şimdi ve önümüzdeki yıllarda fırsat olacaktır.

Uzun ve kısa vadede şunu söyleyebiliriz; önümüzdeki on yıl doğrudan satışın büyümesi için sayısız fırsat sunmaktadır ve iki yıllık değişim sürecinde dayanıklılığını kanıtlamış olan QNET, daha da büyük adımlar atmaya çalışacaktır.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz