Perşembe, Mart 23, 2023

Güçlü Bir İlk İzlenim Nasıl Edinilir?

Girişimcilerin ürün bilgisinden zaman yönetimine ve bağlılığına kadar birçok şey iş başarısında rol oynar. Yine de herkesin hemfikir olduğu bir şey, güçlü bir ilk izlenim bırakmanın hayati olduğudur.

İster potansiyel bir müşteriyle ister potansiyel bir ortakla tanışın, kişinin edindiği izlenim, çoğu zaman iş ilişkilerinin nasıl ilerlediğini belirler. Bunun nedeni, psikologların bu ilk etkileşimlerin beyinlerimiz üzerinde kalıcı bir etkisi olduğunu söylemeleridir.

Peki, potansiyel olarak ağınızı ve işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek olumlu bir ilk izlenim bıraktığınızdan nasıl emin olursunuz?

Birkaç basit adımla başlar.

1. Başarı için giyinin

İş için giyinme fikri, doğru bir şekilde eşleştirilirse muhafazakar gömlekler, pantolonlar ve etekler kadar bir müşteri toplantısı için uygun olduğu düşünülen aktif giysilerle bile gelişti. Yine de, buluştuğunuz kişilerin tercihlerinin ve bazen de önyargılarının olacağını unutmamak önemlidir.

Bu nedenle, her zaman buluşacağınız kişiyi ve kıyafetinizin saygı gösterip göstermediğini düşünün.

İnsanların görsel varlıklar olduğunu unutmayın. Yani beğenin ya da beğenmeyin, ne giymeyi seçerseniz seçin. Ancak, bu izlenimin iyi mi yoksa kötü mü olduğu size kalmış.

2. Görünümünüzü kontrol edin ve gülümseyin

Giyiminiz kadar dış görünüşünüz de önemlidir. Bu nedenle tırnaklarınızın ve saçlarınızın bakımlı olduğundan emin olun ve dişleriniz başta olmak üzere kişisel hijyeninize dikkat edin.

Temiz ve parlak bir gülümsemenin hem arkadaşlara hem de iş anlaşmalarına puan kazandırabileceği bulundu, bu nedenle ağız sağlığınız bir öncelik olmalıdır.

Günde iki kez ve toplantılardan önce dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olun. Diş ipi kullanımı, diş randevularının alınması ve tutulması. Ve en önemlisi, doğru diş macununu kullanmak.

Macunların hepsi eşit değildir ve çoğu, dişlerde hoş olmayan çizgilere neden olabilen ve hatta osteoporoz ve organ hasarı gibi durumlara yol açabilen florür içerir.

Bu nedenle, neem, kaya tuzu ve dişlerin yeniden mineralleşmesine ve ışıltılı görünmesine yardımcı olan patentli bir amino asit karışımı ile güçlendirilmiş doğal içeriklerden birini seçin.

3. Beden dilinizi izleyin

Nasıl oturduğunuz, nasıl ayakta durduğunuz, nasıl güldüğünüz, dinlediğiniz, başınızı nasıl eğdiğiniz… ilk toplantıda yaptığınız hiçbir şey fark edilmez. Bu nedenle, vücudunuz doğru mesajları iletmelidir.

Doğru, jestler hem bilinçli hem de bilinçsiz olabilir. Bu nedenle ilettiğiniz olumsuz sinyallerin farkında bile olmayabilirsiniz. Ancak bu, beden dilinizi geliştirmeye çalışmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Onlarla konuşurken ve göz temasını sürdürürken her zaman insanlarla yüzleşerek başlayabilirsiniz. Ayrıca, biri kendini ifade ederken dikkatle dinleyin. Bir de annenin duruş tavsiyesini unuttuysanız diye: dik oturun/ayağa kalkın ve kambur durmayın!

4. Sözlerinize dikkat edin

Her zaman konuşmanıza, seçtiğiniz kelimelere ve nasıl söylediğinize dikkat edin.

Olumsuz sözler iyiden çok zarar verir. Ve hepsinden kötüsü, sizi ve işinizi olumsuz etkileyebilirler. Unutma, görgü insanı yapar.

Benzer şekilde, her zaman nezaket gösterdiğinizden ve olumsuz konuşmadığınızdan emin olun. Etkili iletişimin anahtarı vermek ve almaktır. Bu da konuştuğunuz kadar dinlemeniz gerektiği anlamına gelir.

5. Özgün olun

İster bir satış yapmaya çalışıyor olun, ister biriyle ilk kez tanışıyor olun, samimiyetsizlik asla iyi bir görünüm değildir. Bunun nedeni, insanların genellikle önemli olduklarını ve gezintiye çıkarılmadıklarını hissetmek istemeleridir.

Bu nedenle, sahte gülümsemelerden kurtulmaya karar verin ve bunun yerine dürüstlük ve içtenlikle meşgul olun.

Bunu yapmanın bir yolu, etrafınızdakileri rahatlatırken güven ve inanç yansıtmaktır.

Özellikle doğrudan satış, güvene dayalı bir iştir. Yani olmadığınız biri gibi davranıyorsanız ve hava atıyorsanız, eninde sonunda öğreneceksiniz. Ve bu hem sizin hem de işiniz için kötü olacak.

En iyi gülümsemenizi öne koyun

Evet, güçlü ilişkiler birçok faktör üzerine kuruludur. Ancak ilk izlenimlerin kalıcı olduğunu akılda tutmakta fayda var. Bu yüzden bu ipuçlarını aklınızda tutun ve her yeni toplantıya profesyonellik, zarafet ve harika bir gülümsemeyle yaklaşmaya çalışın.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz