Salı, Mart 21, 2023

Sertifikalı Online Eğitimler İşe Yarar Mı?

Çeşitli eğitim programlarında elde edilen başarının sonucunda alınmaya hak kazanılan sertifikaların; bireylerin kariyerlerini geliştirmek, özgeçmişlerini güçlendirmek ve yeni yetenekler kazanmak gibi birçok alanda faydası mevcut. Ayrıca online sertifikalı eğitim programları; kişilere mesleki uzmanlık, mesleki ve kişisel gelişim gibi konularda yetkinlik kazandıran eğitimlerdir. Böylece kişiler bu yetkinliklerini aldıkları sertifikalar ile kolayca kanıtlayabilir ve belgeleyebilirler.

Online Sertifika Programlarının Faydaları

  • Bilgi Edinmek: Bilgiye ulaşmak dijital çağda artık daha kolay hale geldi. İnternet ortamında yapılan çeşitli eğitim programlarına yönelik sertifikaların zaman ve mekan kısıtlaması olmadığı için bireyler her an eğitimlere ulaşım sağlayabilmektedirler.
  • Farklı Öğrenme Şekilleri: Teknolojinin ilerlemesiyle interaktif videolar, dikkat çekici görseller ve çeşitli oyunlaştırma teknikleriyle eğitimler daha eğlenceli ve bilgiler daha anlaşılabilir olabilmektedir.
  • CV Güçlendirmek: Bir özgeçmişte başarıyı gösteren en önemli unsurlardan biri de sertifikalar bölümüdür. Bireyin eğitim yaşamında ya da farklı zamanlarda edindiği sertifikalar; kariyer planlamalarında başarılı adımlar atmalarına olanak sağlar.
  • Teknolojiye Uyum Sağlamak: Sektörel teknolojik yeniliklerle ilgili çeşitli alanlarda başarı sertifikası almak ve teknolojik yeniliklerle ilgili bireysel donanımı artırarak sektördeki deneyiminize katkı sağlayabilir ve iş yaşamınızı sağlamlaştırarak sektörün ihtiyaç duyulan elemanları arasına girebilirsiniz. Teknolojik yeniliklerin yanı sıra farklı alanlarda sahip olacağınız katılım sertifikaları da profesyonel yeteneklerinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.
  • Çalışma Alanlarını Artırmak: Aldığınız online sertifikalarınızı sosyal medya profillerinizde paylaşmanız, iş ilanı sitelerine koymanız iş bulma süreçlerinizde şansınızı artırabilir. Ayrıca uluslararası düzeyde geçerli online sertifikalar ile de yurt dışında yeni çalışma alanları keşfedebilirsiniz.
  • Maliyet: Online sertifika programları maliyet açısından iyi bir konumda yer alıyor. Yüz yüze yapılan sertifika programlarında maliyet yüksek olabiliyor. Böylece online sertifika programları ile hem zamandan ve mekandan hem de düşük maliyetten yararlanabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki; çağımızda bilgi her şeyden değerlidir. Çalışanların yeni gelişmelerden haberdar olması şirket hedeflerinin gerçekleşmesinde büyük paya sahiptir. QNET olarak ‘’Bugün Öğren, Yarının Lideri Ol’’ misyonuyla yola çıktığımız dijital öğrenme ve sertifika platformumuz olan “qLearn” ile istediğiniz programa farklı dil seçeneklerinde katılım sağlayabilir ve geleceğinizi inşa etmeye bugünden başlayabilirsiniz.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz