Salı, Mart 21, 2023

JR Mayer: “Türkiye potansiyeli yüksek bir pazar”

1800’lerden bu yana lüks saat ve mücevher sektöründe faaliyet gösteren
İsviçreli saat markası Bernhard H. Mayer®’in beşinci kuşak temsilcisi
J.R. Mayer İstanbul’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Instyle dergisinden Ceren Arseven ile bir araya gelen Mayer, lüks saat üreticiliğinin dünü ve bugünü hakkında konuştu.

Bernhard H. Mayer® saatleri, Asya’nın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden biri olan QNET üzerinden satışa sunuluyor.
2010 yılında Türkiye’ye adım atan şirket bünyesinde bakım ürünleri, takı, saat ve arıtma cihazı gibi ürünler satılıyor.
J.R. Mayer, QNET ile iş birliklerinin uzun yıllara dayandığının altını çiziyor: “15 yılda 50’den fazla ülkede yaşayan müşteriler için 100’ün üzerinde saat modeli ürettik. Ortaklığımız bizim için çok başarılı oldu. E-ticaret önem kazansa da doğrudan satış modeliyle müşterilerimizle daha yakın etkileşim içerisinde olabiliyoruz. Ancak dijitalleşmeyi de görmezden gelmiyoruz. İlerleyen dönemlerde metaverse’de yer alacak bir sanal mağazanın oluşturulması ve müşterilerimizin saat modellerimiz ile üst düzey hizmetimizi deneyimleyebileceği bir alan için yatırımlarımızı başlattık.”

Türkiye’nin potansiyeli yüksek olan, eşsiz ve renkli bir pazar olduğunu belirten Mayer sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye bizim için önemli. Saatlerimiz çok beğeniliyor. Özellikle de lüks saat piyasasında satış rakamları yüksek seyrediyor.”


‘İSVİÇRE YAPIMI SAATLERE TALEP ARTTI’

Lüks pazarında tüketicilerin pandemi sonrasında geleneksel ve İsviçre yapımı lüks saatlere talebinin arttığını ifade eden Mayer, özellikle yatırım yapmak ve bir sonraki nesillere aktarmak üzere somut değeri olan parçaların değerinin arttığının altını çiziyor.

‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE ÖNEM VERİYORUZ’
Son dönemde tüm dünyanın en çok önem verdiği konulardan biri olan sürdürülebilirlikle ilgili konuşan Mayer, hem saat hem de ambalajlarında yenilenebilir malzemeler kullanacaklarını ifade etti.

spot_img
Related news

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz