Cumartesi, Mart 25, 2023

Erkek Saat Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Erkek giyimde sıkça tercih edilen aksesuarlar arasında yer alan kol saatleri hem günlük hem de resmi kombinlerin tamamlayıcısı olarak biliniyor. Örneğin, yeni bir iş gününde dikkatleri üzerinize çekmek veya gittiğiniz iş görüşmesinde tarzınızı konuşturmak istiyorsanız erkek kol saati iyi bir seçenek olacaktır.

Ancak erkekler için kol saati seçiminde elbette dikkat edilmesi gereken bazı nüanslar bulunuyor. Şık bir görünüme sahip olmanız, kendinizinden emin olduğunu hissettirmeniz doğru bir kol saati kullanmanız ile mümkündür.

Doğru Saat Boyunu ve Kordonunu Seçmeniz Önemlidir

Erkek için kol saati seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk ayrıntıların başında saatin boyutu geliyor. Bileğinize uygun bir model seçmeniz giyiminizle doğru bir kombin yapma imkanı sunacaktır. Bu yüzden saat seçiminde bilek ölçünüzü bilmeniz size büyük kolaylık sağlayacaktır. Bileği sıkan veya bilekte çok bol duran bir erkek kol saati şıklığınıza gölge düşürebilir.

Ayrıca saat kordonunun da nasıl bir materyalden üretilmiş olduğu da bir o kadar önemlidir. Kol saatini kullanacağınız yeri belirleyerek bu duruma uygun bir saat satın alabilirsiniz. Örneğin resmi yerlerde kullanacağınız kol saatinde metal kordon iyi bir seçenek olacaktır. Günlük kullanımda ise hasır, deri veya kumaş kayışları tercih edebilirsiniz.

Kuvars mı Mekanik mi?

Erkek saat seçiminde dikkat edilmesi bir gereken detay saatin kuvars mı yoksa mekanik şekilde mi çalıştığıdır. Saat seçiminde dış özellikler daha belirleyici olsa da uzun süreli kullanacağınız bir saat için çalışma mekanizmasının nasıl olduğu da önemlidir.

Mekanik saatler daha klasik olarak bilinir. Bileğinizde hareket ettikçe çalışır yani herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymaz. Mekanik saatler genellikle ince işçilik eseri olarak üretilir. Diğer yandan kuvars saatler zamanı çok daha doğru bir şekilde gösterir. Çalışma mekanizmaları durmadan çalışabilir özelliğe sahiptir. Mekanik saatlere göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Erkek Saatinde Eskimeyen Bir Marka: Bernhard H. Mayer®

Yaklaşık iki yüzyıldır saat üretiminde bir dünya markası haline gelen Bernhard H. Mayer® İsviçre’de başladığı yolculuğa bir dünya markası olarak devam ediyor. İsviçreli saat üreticisi Mayer ailesinin devam ettirdiği 150 yıllık bu firma, erkekler için ürettiği şık erkek saat modelleri ile biliniyor.

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz: Saat Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmeliyiz?

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz