Pazartesi, Haziran 5, 2023

Network Marketing’de Başarıyı Yakalamanıza İmkan Verecek 3 Beceri

Bir ekip işi olan network marketing, hemen hemen her yaştan bireyin yapabileceği bir iştir. Özellikle kendi işinin sahibi olmak isteyenler veya ek bir gelir elde ederek finansal durumlarını daha iyi bir hale getirmek isteyenler için network marketing bu dileklerinizi yerine getirebilir. 

Ancak network marketing’de yeniyseniz bu işi nasıl başarıyla sürdürebileceğiniz konusunda çekincelerinizin olması doğaldır. Özellikle işin ilk safhasında ‘’yapamıyorum’’ hissine kapılmanız olasıdır. Ancak kazanabileceğiniz bazı beceriler ile kısa sürede bu geçiş dönemini atlatarak işinizi büyütebilir, ekibinize yol gösterebilirsiniz.

Toplantılarınızda Titiz Olun

Başarılı bir network marketing için yolunuz mümkün olduğunca çok kitle ile temas etmekten geçiyor. Sesinizi duyurabildiğiniz sürece başarınızın oranı da buna paralel olarak artacaktır. İletişim kurmanın yolu da kitlelerle toplanmaktan geçer.

İlk zamanlarda aile üyeleriniz ve arkadaşlarınız bu gruba dahilken ilerleyen dönemlerde kitleleriniz tanımadığınız veya sizinle bağı olmayan bireylerden oluşacaktır. Ancak hangi kitle ile toplantı ayarladıysanız bu toplantılara hazırlıklı bir şekilde katılın ve her daim toplantı zamanları açısından titiz olun. 

Fırsatı Karşı Tarafa Aktarın

Network marketing’de ağınızı genişletmek için karşı tarafı da davanıza inandırmanız gerekiyor. Özellikle işin sunduğu fırsatları karşı tarafa net bir şekilde iletmeniz gerekiyor.  Ağınıza katmak istediğiniz bireyler için fırsatları anlatan bir sunum hazırlamanız hem karşı tarafın ilgisini çekecek hem de sizin konuyu daha derli toplu bir şekilde anlatmanıza imkan verecektir. 

İlk sunumlar sizin için zorlayıcı olsa da zamanla üzerinizden heyecanı atarak daha etkin sunumlar yapabilirsiniz. Sunumlarınızda karşı tarafın hayatını nasıl değiştirebileceğinizi ve iyileştirebileceğinizi de vurgulamanız önemlidir.

Takipte Kalın

Ağınızı genişlettiğiniz gibi ilerleyen süreçte bu ağın yönetilmesi de başlı başına bir meseledir. Bu yüzden ağınızda olan temsilcilerinizle düzenli görüşmeler yapın ve performanslarını yakından takip ediniz. 

Bu süreçte ihtiyacınız olacak şeylerin başında sabır ve organizasyon geliyor. Karşı tarafın da bir öğrenme süresinin olduğunu aklınızın bir köşesinde tutunuz. Organizasyon yönünüzle de işlerin akışını kontrol altında tutabilirsiniz. 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz