Salı, Haziran 6, 2023

2018 Yılında En Önemli Kararlar

2018 yılı için mutlaka yeni yıl kararları ile ilgili planlar yapmışsınızdır. Bunların başında daha iyi beslenmek, daha fazla uyumak, bolca su içmek ve spor yapmayı bir rutine oturtmak gelir.

Bunların çoğunu uygulamak için belli bir disipline sahip olmak gerekiyor. Yine de kendinize makul hedefler koymanızda yarar var. Çok fazlasını istemek, kendinize karşı savaşmak anlamına gelir ve bu da strese, moral bozulmasına neden olabilir.

Kendinize basit hedefler belirleyin. Bunları rutine oturttuğunuzda tüm sene boyunca kararlarınıza sadık kalıp daha kolay uygulayabilirsiniz.

Yemek yemek

Daha İyi Beslenin

Şimdi hepimiz daha iyi beslenmenin yararlarını biliyoruz. İyi beslenmenin sadece daha ince ve iyi görünmek değil, aynı zamanda sağlıkla da ilgili olduğunun farkındayız. Bu, aynı zamanda üretkenliğinizi artıran enerji seviyenize de katkıda bulunacaktır. En önemlisi de beslenmeye dikkat edildiğinde obezlik gibi sağlık sorunları riski daha da azaltılır.

Tabağınızda daha fazla yeşillik, bakliyat, yemiş olmalı. Porsiyon büyüklüğü daha fazla düşünülmeli ve ne kadar kalori alındığına dikkat edilmeli.

Atıştırmalık tüketmek isterseniz, yogurt içerisine kuru meyveler katarak yemeyi deneyebilirsiniz. Bu beslenme açlığınızı yatıştırırken, tatlı tüketiminizi de azaltır.

Hareket edin!

Devamlı hareket halinde olmak size kendinizi iyi hissettirecektir. Günde sadece 10 dakika egzersiz yapmak uzun vadede size çok şey kazandırır. Vücudunuzun hangi bölümüne odaklanmak istediğinizi bulun – kas yapmak, esnekliği artırmak ya da yağ yakmak – sonrasında da odaklandığınız noktalara çalışın. Kolay değil mi?

Pilatesten yogaya, dans kurslarından zumbaya kadar birçok seçenek mevcut. Hangisini seçmek istersiniz?

Bol bol su için

Her zaman yanınızda bir şişe suyu hazır edin. Bol bol su içmek fiziksel ve mental sağlığınıza katkıda bulunacaktır. Su içmek, vücudunuzun toksinleri atmasına yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Su içmeyi 9 aşamalı HomePure Nova filtre sistemi ile bir zevk haline de getirebilirsiniz.

 Nutrition Wellness Qbuzz 3

Güzellik uykunuzu alın

Hepimiz biliyoruz ki, iyi bir gece uykusu sağlığımıza, ruh halimize ve görünümümüze olumlu anlamda katkı sağlar. Sağlık uzmanları her akşam yedi saatten fazla uyumayı önerirler.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Raporu’na göre uyku yoksunluğu obezlik, diyabet ve ruhsal bunalıma sürükleyebilir.

Böyle mütevazi küçük adımlarla sağlığınıza olumlu katkılar sunacağınızı unutmayın. Hedeflerinize ulaştıkça her yeni bir gün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Diğer Yazılarımız İçin: Kaliteli Suya HomePure Nova İle Kolayca Ulaşın

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz