Cumartesi, Mart 25, 2023

#Evdekal Günlerinde Öğrenmeye Devam Edin

Dünyayı ve ülkemizi saran sağlık sorunu nedeniyle evlerimize çekildik. Hem kendimizi hem de sevdiğimiz insanları korumak için bu süreci evden yönetiyoruz. Evde yaşam günlerini verimli geçirmek için panikten ve bilgi kirliliğinden uzaklaşarak eğitime zaman ayırmalıyız. 

Güncel ve Doğru Bilgi Endişeden Korur

Aslında küresel sağlık sorunu gibi beklenmedik durumlar karşısında almamız gereken tavırlar bellidir. Endişeyi ve korkuyu bir kenara bırakarak doğru bilgiler edinerek bunları güncel tutmak. Bunu da elde etmenin en iyi yolu eğitimden geçiyor. 

Yakın geçmişe kadar hepimiz işlerimize gömülmüş ve tek düze yaşıyorduk. Şimdi ise elimizde yaşamımızda yeni kapılar açabilecek fırsatlar var. 

Amerikalı siyasetçi ve insan hakları savunucusu Malcolm X: “Eğitim, insanı yarına götüren pasaporttur, çünkü yarın, ona bugünden hazırlananların olacaktır.” diyerek bugünlerden bizi yarına taşıyacak şeyin anahtarını veriyor.  

Şunu da unutmamakta fayda var, bilgi bizi endişeden koruyarak güvende tutar. Öyleyse alacağımız eğitimle hem kendimizi hem de sevdiklerimizi güvende tutabiliriz. 

qLearn İşletme Yönetimi Kursuna Kaydolun

Başlıksız 1

Süreci evden yönetmek zorundayken bilgi edinerek güvende kalmak ve endişeden uzaklaşmak nasıl mümkün olabilir? Bu soruya çok basit bir denklem kurarak cevap verebiliriz. Daha fazla bilgi daha az endişe demek. Çünkü sizi ilgilendiren veya kaygıya düşüren konular hakkında keşifler yaptıkça yanıtını aradığınız cevapları da keşfedeceksiniz. Doğru bilgi ile yanlış bilgiyi ayıracak dolayısıyla daha az kaygı hissedeceksiniz. Endişe ve kaygı stres yaratır. Fazla stres de bağışıklık sistemine zarar verir. Stresin büyük bir tuzak olduğu şu günlerde kaygıdan uzak durarak sevdiklerinizi de güvende tutmuş olacaksınız. 

Mesela, evde kendinizi en rahat hissettiğiniz yerde qLearn İşletme Yönetimi kursuna kayıt olarak, işinizle ilgili etkili kararlar almayı, aldığınız kararlarla sorunları çözme yöntemlerini öğrenebilirsiniz. . qLearn İşletme Yönetimi kursu sayesinde, proje yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, yönetici rolünün anlaşılması gibi iş hayatıyla ilgili temel ve önemli konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca stres ve çatışmaların yönetilmesini öğrenerek daha etkin bir lider olabilirsiniz. Böylece evinizde kaldığınız günlerde veya kriz ortamında bile profesyonel hayatınıza devam edip gelişiminizi sürdürebilirsiniz. 

 

QNET ile doğrudan satışın avantajlarına bir göz atın. https://www.qnetturkiye.blog/2020/02/qnet-ile-dogrudan-satisin-avantajlari/

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz