Salı, Mart 21, 2023

Dünya İçin Bir İyilik Yap

Dünya Çevre Günü her yıl 5 Haziran tarihinde çevrenin korunması ve insanların bu konuda eyleme geçmelerini sağlamak için dünya çapında kutlanan, farkındalık yaratmak uğruna birçok etkinliklerin düzenlendiği oldukça mühim bir gün. Biz de bu özel günde QNET ailesi olarak sizleri biraz olsun bilinçlendirmek ve yaptığımız etkinliklerden haberdar edip bu konu hakkında eyleme geçmenizi sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hayat ve gelecek nesiller için elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz.

qnet dunya icin iyilik

Bilinçlendirmeye Önce Çocuktan Başlanmalı

Çöpüne Sahip Çık Vakfı’yla birlikte 50 aileye “Çöpünü Sıfırla” adlı kutu oyununu gönderdik. Bu gönderimdeki amacımız çevreyi koruma bilincini çocuklara küçük yaştan, en eğlenceli yolla anlatabilmek. Bu sayede aslında geleceğe bilinçli bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz. Sürekli kirletilen dünya artık bilinçsiz ve bencil insanlara değil, onu koruyup kollayacak bir nesile ihtiyaç duyuyor.

Birçok sebepten sürekli olarak kirletilen dünya için artık bir şeyler yapmanın vakti geldi de geçiyor. Biz de bu konu hakkında önlemlerimizi alıp canla başla çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde toplam 250 çocuğa “Geri Dönüşüm ve Çevre” hakkında online eğitim verdik. Bu sayede bunca zaman kötü davranılmış olan dünya, yeni nesil sayesinde daha yaşanılır bir yere dönüşebilir. Tedbiri önceden almak önemli.

Çevreyi Korumak Hayatı Korumaktır

Yaşam ve çevre birbirine kördüğümle bağlı iki önemli döngüdür. Fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik, kültürel ve doğal ortamdan oluşan çevrenin yavaş yavaş gözlerimizin önünde yok oluşuna küçük fedakarlıklarla dur diyebiliriz. QNET ailesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bir araya gelerek “Yeşilköy Sahili” çevresinde bulunan tüm çöpleri elimizden geldikçe toplamaya çalıştık. Emin olun insan iyilik yaparken kendini çok iyi hissediyor. Bize bunca güzelliği sunan, yaşama ve yaşatma fırsatı veren dünya için biz neden bir iyilik yapmayalım ki?

RYTHM (Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir) felsefesiyle kurulduğu günden bu güne hem insanlığın hem de dünyanın iyiliği için çalışmayı kendine görev edinen QNET, çevre ve geri dönüşüm konuları üzerindeki hassasiyetini her zaman sürdürüyor.

Siz de çevrenizi koruyarak dünyaya bir iyilik yapabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atmak için; https://www.qnetturkiye.blog/gelecegin-dunyasini-copune-sahip-cikan-cocuklar-kurtaracak/

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz